Olejek pomarańczowy 10 ml
Olejek eteryczny pomarańczowy KEJ – w 100% naturalny, wegański | Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil
Olejek pomarańczowy otrzymywany jest metodą tłoczenia na zimno skórek owoców pomarańczy, pozostałych po produkcji soku. Pod względem wielkości produkcji zajmuje pierwsze miejsce na świecie z roczną produkcją ponad 55 000 ton! Z uwagi na swój zapach i skład chemiczny wykorzystywany jest głównie w przemyśle spożywczym do aromatyzowania napojów i wyrobów cukierniczych.
10,00 zł
Na stanie
Olejek pomarańczowy – właściwości
Mnogość zalet olejku pomarańczowego może zszokować. Działanie antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwzapalne czy korzystny wpływa na cerę i włosy to tylko niektóre z nich. Naturalny olejek pomarańczowy może okazać się pomocny na cellulit, a jego aromat sprawia, że znalazł swoje zastosowanie w kuchni. Posiada również właściwości odtłuszczające, zatem olejek pomarańczowy do sprzątania to świetna alternatywa dla sztucznych środków czyszczących. Lista jego pozytywnych cech jest znacznie dłuższa:
- działa odświeżająco i ściągająco,
- odmładza i wygładza skórę,
- zalecany do skóry wrażliwej i suchej oraz tłustej, mieszanej i dojrzałej,
- stosowany przy tłustych włosach,
- olejek pomarańczowy dobrze łączy się z olejkiem cynamonowym z kory, goździkowym z pąków, geraniowym, lawendowym.
Jak stosować olejek pomarańczowy?
- w kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 2 krople olejku.
- podczas masażu: wymieszaj 1-2 krople olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka lub łyżką oliwy z oliwek.
- do nawaniania pomieszczeń przy pomocy kominków zapachowych i dyfuzorów
- do pielęgnacji skóry i włosów.
Olejek pomarańczowy – zastosowania
Dzięki swojej wszechstronności olejek pomarańczowy znalazł zastosowanie w różnorodnych dziedzinach: kosmetyce, pielęgnacji domu, aromaterapii, kąpielach, profilaktyce, oraz jako wsparcie w leczeniu niektórych schorzeń, takich jak depresja czy towarzyszący jej lęk. Naturalny aromat pomarańczowy, który unosi się w pokoju po jego rozpyleniu, to coś, co pomoże ukoić Twoje nerwy, a masaż z jego użyciem ożywi Twoją skórę.
Aromaterapia
Aromat i działania olejku pomarańczowego to, za co stał się tak popularnym i lubianym wyborem do aromaterapii. Użyj dyfuzora, żeby poczuć, jak jego odświeżający zapach dodaje Ci energii i pomaga przywrócić pozytywne myślenie. Dodaj kilka kropel do kąpieli, żeby poczuć, jak naturalny pomarańczowy aromat pomaga oczyścić umysł i odświeżyć skórę. W literaturze często wspomina się o pozytywnym wpływie olejku pomarańczowego na łagodzenie stanów depresyjnych, lękowych oraz napięcia i skurczów mięśni*.
Na twarz
Olejek pomarańczowy to prawdziwy ratunek dla cery problematycznej i trądzikowej. Dzięki przeciwzapalnym, antybakteryjnym i tonizującym właściwości złagodzi on zmiany skórne, ograniczy ich rozrost oraz ukoi cerę podrażnioną ciągłym stanem zapalnym. Wesprze leczenie trądziku, łuszczycy i egzemy. Dla cery dojrzałej olej pomarańczowy to skuteczny sposób na walkę ze starzeniem. Zwiększa syntezę kolagenu, a zawarta w nim witamina C sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać świeżo. Niepowtarzalny zapach olejku pomarańczowego sprawia, że masaż z jego użyciem to czysty relaks. Przed stosowaniem pamiętaj o rozcieńczeniu oraz o konieczności unikania działania promieniowania UV – dodaj go do ulubionego kremu, serum, hydrolatu lub olejku bazowego.
Na włosy
Twoje włosy nabiorą niespotykanego blasku i miękkości dzięki dodaniu kilku kropel olejku pomarańczowego do szamponu, odżywki lub maski. Zastosowanie olejku pomarańczowego na włosy reguluje wydzielanie sebum oraz zwiększa odporność pukli, co korzystnie wpływa na ich porost. Dzięki antyseptycznym właściwościom łagodzi stan zapalny skóry głowy, wspomagając proces leczenia łupieżu, a jego zapach sprawi, że mycie włosów stanie się dużo przyjemniejsze.
Na cellulit
Stosowanie olejku pomarańczowego na cellulit może pomóc w walce z tym problemem. To dzięki jego właściwością regeneracyjnym naskórka, zastosuj go w masażu lub wykorzystaj do stworzenia domowego peelingu. Pamiętaj, że olejek pomarańczowy może pomóc walce z cellulitem, ale podstawą będzie zdrowa dieta i aktywność fizyczna. Sprawdź też olejek antycellulitowy.
Co jeszcze warto wiedzieć o olejku pomarańczowym?
-
Czy można używać olejku pomarańczowego w ciąży?
Mimo tego, że większość olejków nie powinna być stosowana w trakcie ciąży, to olejek pomarańczowy jest jednym z wyjątków, ponieważ nie stwierdzono żadnych przeciwwskazań do stosowania go w ciąży. Pamiętajmy jednak, że olejek jest produktem silnie stężonym i należy używać go zgodnie z zaleceniami, a w przypadku ciąży skonsultować to z lekarzem. Bezpieczeństwo przede wszystkim!
-
Olejek pomarańczowy – cena i dostępność?
W porównaniu ze swoimi mandarynkowymi, czy grejpfrutowymi odpowiednikami cena olejku pomarańczowego jest niższa. Wynika to z jego popularności oraz ceny samych surowców.
Tak jak inne olejki eteryczne KEJ olejek pomarańczowy został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
Przeciwwskazania:
- Nie stosować na skórę, która ma być wystawiona na działanie promieni słonecznych i lamp UV.
Uwaga: Nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
Do stosowania zewnętrznego.
Ingredients/Składniki INCI:
Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Limonene*, Linalool*, Citral*, Citronellol*, Geraniol*
* naturalnie występujący w surowcu.
Numer katalogowy: 8005-0010
Źródła:
Wróblewska-Łuczka, Prozdrowotne działanie olejków eterycznych cytrusów, Medycyna Środowiskowa – Environmental Medicine 2020, Tom 23, Nr 1–4, 39–43, [dostęp: 31.10.2023].
Kucharska, Ja. A. Szymańska, W. Wesołowski, B. Frydrych, E. Bruchajzer, Analiza lotnych składników wybranych olejków eterycznych o działaniu relaksacyjnym, Medycyna Pracy 2019, 70 (2), s. 229–247, [dostęp: 31.10.2023].
B. Matuszewska, Aromaterapia praktyczna, Wydawnictwo Vital, Białystok 2020.Klimowicz, J. Zielonka, M. Turek, A. Nowak, Substancje pochodzenia naturalnego stosowane w terapii cellulitu, Postępy Fitoterapii 2/2015, s. 96-101, [dostęp: 31.10.2023].
Dudka, M. Baran, E. Karpik, Roślinne metabolity wtórne i ich zastosowanie w kosmetyce, W: Przegląd wybranych prac z zakresu enzymologii, Lublin 2016, [dostęp: 31.10.2023].
Góra, A. Lis, Najcenniejsze olejki eteryczne cz. I, Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, Łódź 2012, s. 37-49.
Opinie
Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.