Olejek limetkowy 10 ml
Olejek eteryczny limetkowy KEJ – w 100% naturalny, wegański | Citrus Aurantifolia Oil
Olejek limonkowy KEJ otrzymywany jest z owocni limety kwaśnej poprzez destylację z parą wodna trwającą około 7-9 godzin. W trakcie tego procesu nie są używane żadne środki chemiczne dlatego olejek zachowuje swoje właściwości. Olejek limetkowy szeroko wykorzystywany jest do aromatyzowania napojów orzeźwiających, aromatyzowania twardych karmelków, czy modyfikowania nuty cytrusowej w męskich wodach kolońskich i toaletowych.
17,50 zł
Właściwości kosmetyczne olejku limetkowego
Olejek limonkowy wykorzystywany jest powszechnie w przemyśle perfumeryjnym, a także w kosmetykach polecanych do cery tłustej i mieszanej. Intensywny i orzeźwiający zapach olejku doskonale nadaje się do mgiełek do ciała i włosów. Dodatkowo olejek limetkowy stanowi jeden z najważniejszych składników górnych nut zapachowych w kompozycjach perfumeryjnych i stosowany jest często jako czynnik aktywny w maseczkach o działaniu ściągającym. Tworzy bazy cytrusowe, jednocześnie dodając świeżości. Z uwagi na wyższą cenę jego zastosowanie w produktach chemii gospodarczej jest mocno ograniczone, chociaż tak jak olejek cytrynowy skutecznie maskuje inne, także te nieprzyjemne zapachy. Sam w sobie ma właściwości:
- tonizujące,
- odświeżające, orzeźwiające,
- łagodzi wypryski skórne, działa ściągająco,
- stosowany jako czynnik aktywny w maskach o działaniu ściągającym,
- w perfumiarstwie stosowany jako nuta cytrusowa w męskich wodach kolońskich i toaletowych.
Jak stosować olejek limetkowy?
- do kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 2-3 kropli olejku.
- podczas masażu: wymieszaj 2-3 krople olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka.
- do kompresów
- przy pielęgnacji skóry i włosów.
Zastosowanie olejku limetkowego w aromaterapii
W aromaterapii olejek limetkowy stosuje się teraz głównie do kompozycji odświeżających, łagodzących ból głowy, niepokój oraz lęki nieznanego pochodzenia. Jednocześnie kompresy z olejkiem mogą pomóc w łagodzeniu bólów o podłożu reumatycznym. Dodatkowo olejek tonizuje system odpornościowy i może przyspieszyć nawrót sił po przebytej chorobie*.
Co jeszcze warto wiedzieć o olejku limetkowym?
-
Skład olejku limetkowego
Głównymi składnikami olejku limetkowego są limonen (35-50%), β-pinen (1-25%) oraz γ-terpinen(8-15%). Podobnie jak w olejku cytrynowym ważną rolę odgrywa cytral.
-
Jak pachnie olejek limetkowy?
Olejek limetkowy pachnie wyjątkowo i nie sposób pomylić go z olejkiem cytrynowym, czy lemongrasowym. Ma zapach cytrusowy, ale z silnie wyczuwalną górną nutą kwiatową przypominającą bez.
-
Porady KEJ
Uniwersalność olejku limetkowego najlepiej można sprawdzić testując go w zimie i w lecie. Jest bowiem świetny do rozgrzewającej kąpieli gdy zmarzniemy i orzeźwiającej gdy przegrzejemy organizm lub po prostu będziemy mieli dość upału. Dlatego właśnie olejek limonkowy dobrze jest mieć w swojej apteczce do aromaterapii przez okrągły rok.
W mieszankach aromaterapeutycznych olejek odpowiednio komponuje się z olejkiem:
- cytrynowym
- bergamotowym
- mandarynkowym
- pomarańczowym
- z drzewa herbacianego
Tak jak inne olejki eteryczne KEJ olejek limetkowy został przebadany dermatologicznie, a także został zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
Przeciwwskazania:
- Nie stosować na skórę, która ma być wystawiona na światło słoneczne lub promieniowanie UV.
Uwaga: Nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
Do stosowania zewnętrznego.
Ingredients/Składniki INCI:
Citrus Aurantifolia Oil, Limonene*, Citral*, Geraniol*, Linalool*, Citronellol*,
* naturalnie występujące w surowcu.
Kraj pochodzenia:
Indie
Opinie
Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.