Olejek lawendowy 10 ml
Olejek eteryczny lawendowy KEJ – w 100% naturalny, wegański | Lavandula Angustifolia Oil
- Działa odmładzająco, nawilżająco i łagodząco na skórę twarzy.
- Ujędrnia i uelastycznia skórę całego ciała.
- Pomaga przy problemach z zasypianiem, uspokaja i wycisza układ nerwowy.
- Działa przeciwwirusowo i antybakteryjnie na drogi oddechowe.
21,00 zł
Olejek eteryczny lawendowy KEJ otrzymywany jest przez destylację świeżo ściętego, kwitnącego ziela z parą wodną. W trakcie procesu trwającego 1,5 godziny, nie są używane żadne związki chemiczne, dlatego olejek posiada tak silny aromat i zachowuje wyjątkowe właściwości lawendy. Olejek ma działanie silniejsze nawet od samego wyciągu z lawendy i we współczesnej medycynie stosowany jest jako środek uspokajający, rozkurczowy, przeciwbólowy i przeciwdrobnoustrojowy.
Olejek lawendowy – właściwości
W KEJ wykorzystujemy zioła, które po zebraniu przemierzają wiele tysięcy kilometrów, aby w naszym laboratorium stać się najwyższej jakości olejkiem eterycznym. Za jego wyjątkowe właściwości i unikalny zapach odpowiada m.in: limonen, kamfora, linalol i liczne etery, estry i ketony. Olejek eteryczny z lawendy zawiera ponad 100 różnych związków chemicznych. Dobroczynne właściwości olejku przede wszystkim wpływają na:
- Skórę
Olejek lawendowy na twarz może być stosowany do każdego typu cery. Działa odmładzająco i zmniejsza widoczność zmarszczek. Naturalny olejek lawendowy jest uważany za jeden z najcenniejszych do stosowania na skórę. Ma właściwości łagodzące oraz nawilżające, a także przyśpiesza regenerację naskórka, stąd polecany jest dla osób z cerą problematyczną. Jak stosować olejek lawendowy na trądzik? Warto spróbować dodać kilka kropel olejku do obecnie wykorzystywanych kosmetyków. Pomoże on znormalizować wytwarzanie łoju skórnego, oczyści skórę i zmniejszy ilość wyprysków. Jeśli zastanawiasz się, czy olejek lawendowy można stosować bezpośrednio na skórę to zdecydowanie tak – jako jeden z nielicznych olejków można go stosować w postaci kompresu bezpośrednio na rany lub zmiany trądzikowe. Dodatkowo, olejek regularnie stosowany zmniejszy błyszczenie się skóry, a także będzie w stanie złagodzić podrażnienia po opalaniu. - Włosy
Czy olejek lawendowy jest dobry na włosy? Zdecydowanie! Olejek lawendowy pomoże Ci w przypadku problemów z wypadającymi włosami. Bogactwo naturalnych składników pobudza cebulki do wzrostu. Ponadto działa wyciszająco na gruczoły łojowe, co pomaga w walce z szybkim przetłuszczaniem się włosów. Olejek lawendowy doskonale radzi sobie także z suchym łupieżem. Jest w szczególności polecany do pielęgnacji włosów suchych i tłustych, a także pomaga regenerować włosy zniszczone.

Olejek eteryczny lawendowy działa również na:
- Skórę całego ciała i stopy
Olejek lawendowy to jeden z naturalnych sposobów na popękane pięty. Można go stosować bezpośrednio po zabiegach pedicure, a także zawsze wtedy, kiedy pojawia się problem suchej i rogowaciejącej skóry. Olejek ten dodatkowo przyspiesza gojenie ran i ma dobroczynny wpływ na skórę całego ciała. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak stosować olejek lawendowy na skórę, to bez przeszkód możesz go dodać do kremów i balsamów do ciała. Działa nawilżająco, odmładzająco oraz ujędrniająco. - Układ nerwowy i psychikę
W aromaterapii olejek używany jest na szeroką skalę jako środek uspokajający, poprawiający nastrój, łagodzący depresję i lęk, czy usuwający zmęczenie. Olejek lawendowy na sen może być regularnie stosowany przez osoby mające problemy z zasypianiem. Rozpylenie go w powietrzu zmniejsza nadpobudliwość. Według literatury aromaterapeutycznej, olejek może pomagać przy bólach głowy, bólach migrenowych, a także działać antyseptycznie. Znane są także inne lecznicze właściwości, jakie posiada ten olejek. Inhalacje z jego wykorzystaniem mogą mieć dobroczynny wpływ na zdrowie psychiczne. Olejek działa antydepresyjnie i pomaga uśmierzyć napięcie lękowe. - Górne drogi oddechowe
W jaki sposób możemy jeszcze wykorzystać olejek lawendowy? Właściwości zdrowotne mające wpływ na drogi oddechowe to przede wszystkim działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Dlatego też olejek używany podczas inhalacji sprawdzi się w chorobach jamy ustnej, gardła oraz górnych dróg oddechowych. - Mięśnie i stawy
Właściwości i działanie tego naturalnego preparatu sprawiają, że może on być stosowany zewnętrznie w formie okładów. Może Ci pomóc przy nerwobólach, bólach mięśniowych, potłuczeniach, a także bólach reumatycznych.
Olejek lawendowy – zastosowanie
Jeśli zastanawiasz się, jak stosować olejek z lawendy to miej na uwadze, że możesz go wykorzystać:
- w kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 5-7 kropli olejku.
- podczas masażu: wymieszaj 3-5 kropli olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek.
- w aromaterapii.
- przy pielęgnacji skóry i włosów: możesz dodać kilka kropel do wykorzystywanych kosmetyków.
- do nawaniania pomieszczeń przy użyciu dyfuzorów oraz kominków zapachowych.
Co jeszcze warto wiedzieć o olejku eterycznym lawendowym?
- Olejek lawendowy – aromaterapia
Wiedząc już, że olejek ten jest dobry do inhalacji, możesz bez przeszkód wykorzystywać go we własnym domu. Sprawdzi się do nawaniania pomieszczeń, także w połączeniu z innymi propozycjami olejków. Posiada on charakterystyczny, kwiatowo-ziołowy zapach z delikatną nutą owocową i drzewną. Znajdziemy go w większości męskich wód kolońskich, toaletowych i płynach po goleniu. Naturalny olejek nadaje perfumom, mydłom i eleganckim kosmetykom efektu świeżości i czystości. Najczęściej jego zapach odpowiada większości osób. - Z czym łączyć olejek lawendowy?
Olejek lawendowy w czystej postaci w szczególności warto rozpylać wieczorem przed położeniem się do łóżka. Można też skropić nim poduszkę, aby ułatwić sobie zasypianie. Sprawdzi się też jako jeden z elementów mieszanek zapachowych, dlatego możesz połączyć go odpowiednio z olejkiem: bergamotowym, cytrynowym, geraniowym, szałwiowym, sosnowym, mandarynkowym lub rozmarynowym. - Olejek lawendowy na komary
Lawenda na komary? Co prawda niemalże oczywiste jest, że to mole nie tolerują zapachu lawendy, jednakże może ona zadziałać odstraszająco także na inne insekty jak pchły czy mrówki. Olejek lawendowy na kleszcze zmieszany z wodą lub alkoholem może stanowić prosty, naturalny spray, którym spryskasz ubranie przed wyjściem na letni spacer. Dodatkowo, olejek stosowany w formie okładu można stosować bezpośrednio na miejsca ukąszeń, ugryzień i użądleń. - Olejek lawendowy na mole
Czy znasz babciny sposób na uporczywe szkodniki w szafie? Do małych, materiałowych saszetek włóż zasuszone kwiaty lawendy skropione olejkiem i umieścić je pomiędzy ubraniami. Jeśli nie posiadasz zasuszonych kwiatów, po prostu nasącz wacik lub tkaninę olejkiem lawendowym. Dzięki temu nie tylko pozbędziesz się moli z garderoby, ale i odświeżysz zapach ubrań. - Olejek lawendowy – zastosowanie w domu
Liczne właściwości bakterio- i grzybobójcze sprawiają, że olejek lawendowy powszechnie stosowany jest także przez miłośników ekologicznego sprzątania. Kilka kropli olejku i wybrany detergent pomoże w myciu podłóg i starciu kurzy. Olejek lawendowy na poduszkę w ilości kilku kropel odświeży pościel.

• Olejek lawendowy – cena i dostępność
Olejki eteryczne warto kupować tylko od zaufanych producentów. Niestety pod szyldem olejku lawendowego często sprzedawany jest olejek lawandynowy lub olejek spikowy. Zdarzają się też przypadki domieszek syntetycznego linalolu lub octanu linalilu. Zdecydowanie najcenniejszym i mającym najszersze zastosowanie jest naturalny olejek lawendowy. Gdzie kupić taki olejek, aby posiadał on wszystkie dobroczynne właściwości? W KEJ dbamy o dobry skład naszego produktu, a także oferujemy olejek wytworzony z najwyższej jakości surowca.
Skład INCI i dodatkowe informacje
- Tak jak inne olejki eteryczne KEJ, olejek lawendowy został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
- Nie stosuj u kobiet w ciąży.
- Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
- Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
- Do stosowania zewnętrznego.
- Ingredients/Składniki INCI: Lavandula Angustifolia Oil, Linalool*, Geraniol*, Limonene*, Citronellol*, Coumarin*.
*naturalnie występujący w surowcu. - Kraj pochodzenia: Bułgaria.
- Numer katalogowy: 8010-0010.
Źródło:
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź
Co na to medycyna?
Badania, których wyniki opublikowano w 2023 roku potwierdziły przeciwutleniające i biobójcze działanie olejku lawendowego. Potwierdzono także jego potencjalne właściwości terapeutyczne, do którego możemy zaliczyć działanie przeciwlękowe, neuroprotekcyjne, poprawiające jakość snu, przeciwzakrzepowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Stanowi to wstęp do dalszych, bardziej szczegółowych badań nad tym naturalnym preparatem.
Pokajewicz Katarzyna, Czarniecka-Wiera Marta, Krajewska Agnieszka, Lavandula x intermedia — A BastardMaciejczyk Ewa, Wieczorek Piotr: Lavender or a Plant of Many Values? Part II. Biological Activities and Applications of Lavandin, Molecules, vol. 28, no. 7, 2023, Article number: 2986, pp. 1-29, DOI:10.3390 molecules28072986.
Opinie
Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.