Olejek jałowcowy z szyszkojagód 10 ml
Olejek eteryczny jałowcowy z szyszkojagód KEJ – w 100% organiczny, wegański | Juniperus Communis Fruit Oil
- Oczyszcza, odświeża i tonizuje skórę, łagodzi wypryski, trądzik i inne niedoskonałości.
- Odżywia i nadaje blasku włosom matowym.
- Pozytywnie wpływa na kondycję całego organizmu w tym na układ nerwowy i psychikę człowieka.
31,00 zł
Pozostało tylko: 4
Jałowiec to długowieczny, iglasty krzew lub drzewo. Produkuje owoce, które są małe, najpierw zielone, a po 2–3 latach ciemnoczarne. To one zawierają w miąższu owocni zbiorniczki z olejkiem o zapachu balsamicznym. Olejek jałowcowy z szyszkojagód pozyskiwany jest poprzez destylację rozdrobnionych, dojrzałych jagód z parą wodną. W Polsce olejek uważany jest za surowiec farmakopealny. Wysokiej jakości olejek jałowcowy – na co może okazać się skuteczny?
Olejek jałowcowy z szyszkojagód – właściwości
Olejek jałowcowy z jagód stosuje się w kosmetyce do produkcji toników, płynów po goleniu oraz perfum. Istnieje wiele sposobów na to, jak można samodzielnie wykorzystać olejek jałowcowy – działanie tego olejku jest przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne, antyseptyczne, odkażające oraz odtruwające. Dlatego też można wymienić wiele zastosowań, jakie posiada olejek jałowcowy – właściwości tego olejku przede wszystkim mają dobroczynny wpływ na:
- Skórę
Jak działa jałowiec na skórę? Ma on działanie oczyszczające, tonizujące i odświeżające. Możesz go stosować zawsze wtedy, kiedy chcesz złagodzić wypryski skórne, trądzik czy inne niedoskonałości. Dodatkowo, reguluje wydzielanie sebum i jest odpowiedni zarówno do cery tłustej jak i mieszanej. Warto wiedzieć, że olejek na cellulit pozwala znacząco zmniejszyć widoczność skórki pomarańczowej, a także może przeciwdziałać zatrzymywaniu wody w organizmie. Możesz również zastosować go pomocniczo przy rozstępach. - Włosy
Na co jest dobry jałowiec, jeśli chodzi o jego wykorzystanie do pielęgnacji włosów? Olejek jałowcowy na włosy możesz zastosować w momencie, kiedy Twoje włosy są bardzo osłabione, matowe i łamliwe. Olejek będzie mógł je wzmocnić i dogłębnie odżywić. Jeśli zastanawiasz się, na co olejek jałowcowy okaże się wyjątkowo skuteczny to z pewnością sprawdzi się on u osób, których włosy często się przetłuszczają. Dzięki olejkowi mogą one znacząco zyskać na lekkości i świeżości i być bardziej podatne na zabiegi stylizacyjne. - Kondycję całego organizmu
Czy jałowiec obniża ciśnienie? Jak podaje literatura, faktycznie, olejek ten może obniżać ciśnienie krwi, a także stymulować krążenie. Będzie też pomocny przy usuwaniu obrzęków, a także złagodzi bóle mięśniowe, menstruacyjne, reumatyczne oraz nerwobóle.* - Psychikę i układ nerwowy
Jaki wpływ na układ nerwowy człowieka ma olejek jałowcowy? Inhalacje z jego wykorzystaniem pomagają szybciej poradzić sobie ze zmęczeniem umysłowym. Zwalczają apatię oraz ospałość, a także pomogą Ci w złagodzeniu stanów lękowych oraz stresowych.

Olejek jałowcowy zastosowanie
Olejek jałowcowy – jak stosować ten naturalny kosmetyk, aby móc czerpać korzyści z jego dobroczynnych właściwości?
- do kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 5-7 kropli olejku.
- podczas masażu: wymieszaj 3-5 kropli olejku jałowcowego z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek.
- przy pielęgnacji skóry.
Co jeszcze warto wiedzieć jeśli chodzi o olejek jałowcowy z jagód?
- Olejek jałowcowy aromaterapia
W przemyśle perfumeryjnym olejek znalazł zastosowanie jako dodatek do wód toaletowych dla mężczyzn, a w przemyśle kosmetycznym dodawany jest do toników i płynów po goleniu. Nadaje im świeży zapach, a dzięki swoim właściwościom doskonale tonizuje i odświeża. W chemii gospodarczej olejek ten wykorzystuje się do aromatyzowania odświeżaczy. Możesz go bez przeszkód wykorzystać na szereg różnych sposobów do zabiegów aromaterapeutycznych we własnym domu! Pozwoli Ci to czerpać korzyści z jego unikalnych właściwości. - Z czym łączyć olejek jałowcowy?
Olejek posiada zapach intensywny, słodkawy, leśny i balsamiczny – nuta średnia. Odpowiednio komponuje się z olejkiem: bergamotowym, szałwiowym, geraniowym, grejpfrutowym, lawendowym oraz rozmarynowym. Olejki te można ze sobą łączyć na różne sposoby tak, aby wzmocnić ich działanie, ale też po to, aby móc uzyskać ciekawe kompozycje zapachowe do nawaniania pomieszczeń. - Olejek jałowcowy – cena i dostępność
Być może zastanawiasz się, jak zrobić olejek z jałowca. Tak naprawdę jednak najlepszym rozwiązaniem jest zakup gotowego produktu ze sprawdzonego źródła – wówczas będziesz mieć pewność, że posiada on wszystkie swoje cenne właściwości. Przy zakupie olejku jałowcowego warto zwracać baczną uwagę na to z jakiego surowca został on wykonany. W rzeczywistości często produkt określany jako olejek ten otrzymywany jest z gałązek jałowca i masy drzewnej. Taki produkt wykazuje znacznie mniejszą skuteczność, ale jest o wiele tańszy w produkcji. - Olejek jałowcowy na insekty
Od lat wiele osób w swoich domach dalej stosuje olejek jałowcowy jako naturalny sposób na odstraszanie wszy, kleszczy i pcheł. Możesz spróbować przygotować własny spray na te insekty wykorzystując 100 g wody lub alkoholu oraz olejek eteryczny, którego stężenie będzie wynosiło 2-3%.

Skład INCI i dodatkowe informacje
- Tak jak inne olejki eteryczne KEJ, olejek jałowcowy z szyszkojagód został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
- Nie stosuj u kobiet w ciąży ani u osób cierpiących na różnego rodzaju schorzenia nerek. Olejek jałowcowy stosowany w większych ilościach może spowodować podrażnienia skóry.
- Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
- Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
- Do stosowania zewnętrznego.
- Ingredients/Składniki INCI: Juniperus Communis Fruit Oil, Limonene*, Geraniol*, Citronellol*, Linalool*.
*naturalnie występujący w surowcu. - Numer katalogowy: 8022-0010.
Źródło:
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź
Co na to medycyna?
Wyniki badań opublikowane w 2014 roku potwierdziły, że olejek eteryczny z jagód jałowca wykazuje silne działanie przeciwutleniające. Olejek eteryczny jałowcowy wykazał znaczące działanie hamujące rodniki ABTS, Olejek z jagód juniperus oblonga wykazał najsilniejsze działanie przeciwrodnikowe, co wynika z jego składu chemicznego. Efekty biologiczne olejku były bezpośrednio zależne od tego, jakie zostało zastosowane stężenie badanego preparatu – im większe stężenie tym silniejsze działanie.
Martina Höferl,1,* Ivanka Stoilova,2 Erich Schmidt,1 Jürgen Wanner,3 Leopold Jirovetz,1 Dora Trifonova,2 Lutsian Krastev,4 and Albert Krastanov2, Chemical Composition and Antioxidant Properties of Juniper Berry (Juniperus communis L.), Essential Oil. Action of the Essential Oil on the Antioxidant Protection of Saccharomyces cerevisiae Model Organism, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4665443/
Opinie
Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.