Olejek cytronelowy 10 ml
Olejek eteryczny cytronelowy jawajski KEJ – w 100% naturalny, wegański | Citronlle winterianus
Olejek cytronelowy KEJ powstaje poprzez 2-3 godzinną destylację pary wodnej z rozdrobnionym świeżym lub lekko podsuszonym zielem palczatki jawajskiej. Trawa ta rośnie w klimacie tropikalnym i subtropikalnym osiągając wysokość nawet 2 metrów. Godnym uwagi jest fakt, że przy produkcji olejku nie są wykorzystywane żadne substancje chemiczne, a sam produkt posiada wiele wyjątkowych właściwości.
18,80 zł
Na stanie
Działanie kosmetyczne olejku cytronelowego:
Olejek eteryczny cytronelowy wykorzystywany jest na szeroką skalę do perfumowania i aromatyzacji mydeł, dezodorantów, detergentów, a także różnych produktów chemii gospodarczej. Jego charakterystyczne właściwości kosmetyczne powodują, że działa on:
- tonizująco,
- dezodorująco,
- skutecznie niweluje nieprzyjemny zapach potu.
Zastosowanie olejku cytronelowego:
- kąpiel: Wlej do ½ wanny ciepłej wody 2-3 kropli olejku.
- masaż: Wymieszaj 1-2 krople olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka.
- pielęgnacja skóry i włosów.
Olejek cytronelowy – właściwości
W aromaterapii olejek stosuje się ze względu na silne działanie dezynfekujące, przy przeziębieniach, grypie, infekcjach bakteryjnych i wirusowych oraz różnego typu infekcjach skórnych. Dodatkowo, pozytywnie wpływa na psychikę w sytuacjach stresogennych. Pomaga poradzić sobie z powracającymi bólami głowy, migreną oraz nerwobólami. Ogólnie polecany jest do inhalacji i masażów w stanach napięcia nerwowego, lęku, depresji, czy apatii, a także do kąpieli przy zapaleniach skórnych, wysypkach, wrzodach, a także nadmiernej potliwości*.
Co jeszcze warto wiedzieć o olejku cytronelowym?
-
Olejek cytronelowy na kleszcze i komary
Przed upowszechnieniem się syntetycznych środków przeciw insektom, to właśnie olejek cytronelowy po zmieszaniu z olejkiem cedrowym był popularnym i skutecznym środkiem odstraszającym komary i kleszcze. Nie gorzej sprawdza się także dzisiaj. Co ciekawe przez swoje dodatkowo silne właściwości przeciwgrzybicze, nadal rozpylany jest w gmachach bibliotek i muzeów, by ochronić cenne eksponaty przed grzybami, jednocześnie nie niszcząc ich struktury i nie obciążając dodatkowo środowiska.
-
Olejek cytronelowy – gdzie kupić?
Jak każdy inny produkt, wykorzystywany w medycynie naturalnej, warto kupić go u sprawdzonego odbiorcy. Ważne jest także pochodzenie surowca. Pamiętajmy, że olejek cejloński ma biologiczne właściwości podobnego do olejku jawajskiego, ale jest on zdecydowanie mniej wartościowy.
-
Jak pachnie olejek cytronelowy?
Jawajski olejek KEJ to bezbarwna lub jasnożółta ciesz o świeżym, słodkim, cytrusowo-kwiatowym zapachu z intensywną, górną nutą drzewną.
W mieszankach aromaterapeutycznych olejek cytronelowy dobrze łączy się z:
- olejkiem geraniowym,
- cytrynowym,
- bergamotowym,
- pomarańczowym,
- sosnowym
- cedrowym
Tak jak inne olejki eteryczne KEJ olejek cytronelowy jest przebadany dermatologicznie i zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
Przeciwwskazania:
- Nie stosować u kobiet w ciąży i dzieci poniżej 6 roku życia.
Uwaga: Nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się jednocześnie wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
Ingredients/Składniki INCI:
Cymbopogon Winterianus Herb Oil, Geraniol*, Citronellol*, Limonene*, Eugenol*, Linalool*, Farnesol*, Citral*
* naturalnie występujące w surowcu.
Numer katalogowy: 8031-0010
Opinie
Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.