Olejek z kopru włoskiego 10 ml

Olejek eteryczny z kopru włoskiego KEJ – w 100% naturalny, wegański |  Foeniculum Vulgare Oil

  • Olejek z kopru włoskiego ma wyjątkowo silne właściwości oczyszczające i ujędrniające skórę. Działa odmładzająco i może stanowić wsparcie w walce z cellulitem.
  • Hamuje wypadanie włosów i stymuluje porost nowych.
  • Łagodzi dolegliwości układu pokarmowego.
  • Pozytywnie oddziałuje na układ hormonalny kobiet.

25,00 

Na stanie

Olejek z kopru włoskiego KEJ otrzymywany jest przez destylację z parą wodną zgniecionych walcami owoców kopru włoskiego. Co ciekawe przez wzgląd na tendencję do zbijania się surowca w bryły, kocioł destylacyjny musi być wyposażony w odpowiednie siatki, które umożliwiają równomierny dostęp pary wodnej do owoców kopru. Olejek z kopru włoskiego, inaczej nazywany olejkiem fenkułowym jest szeroko wykorzystywany w przemyśle farmaceutycznym, spirytusowym i w aromaterapii.

Właściwości olejku z kopru włoskiego

Olejek z kopru włoskiego ma bardzo podobne właściwości, co olejek anyżowy. Z uwagi na swój skład chemiczny, znakomicie nadaje się do pielęgnacji skóry. Ma działanie estrogenne, antyoksydacyjne, rozkurczowe, antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Naturalny olejek będzie miał niemalże identyczne właściwości, co sam koper włoski, a co za tym idzie będzie wpływał na:

  • Skórę
    Olejek z kopru włoskiego na skórę będzie miał działanie oczyszczające, co jest szczególnie ważne w przypadku pielęgnacji skóry problematycznej, mającej skłonność do wyprysków czy trądziku. Będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem w momencie, kiedy masz skórę tłustą i chcesz dogłębnie oczyścić pory, ale też jednocześnie dodać skórze blasku. Olejek z kopru włoskiego na cellulit ujędrnia skórę, dodaje jej elastyczności i sprawia, że skórka pomarańczowa jest znacznie mniej widoczna. 1 kroplę olejku możesz dodać do toniku, który wykorzystujesz do oczyszczania twarzy, ale też do balsamu czy oliwki stosowanej na całe ciało. Olejek koprowy niweluje także ślady po stłuczeniach i siniakach.
  • Włosy
    Na co pomaga olejek z kopru włoskiego? Przede wszystkim hamuje wypadanie włosów i stymuluje skórę głowy do wytwarzania nowych mieszków włosowym. Olejek z kopru włoskiego na włosy będzie dogłębnie je wzmacniał i sprawiał, że będą one znacznie mniej łamliwe. Możesz zastosować ten olejek w sytuacji, kiedy Twoje włosy są w złej kondycji, brakuje im wigoru i zdrowego połysku.
  • Kobiecy układ hormonalany
    Wedle wyników badań, olejek pozytywnie wpływa na układ hormonalny kobiet, dlatego może również pomóc przy dolegliwościach związanych z menopauzą. Zabiegi aromaterapeutyczne mogą złagodzić uderzenia gorąca, problemy ze snem, nerwowość i ogólne przygnębienie*.
  • Układ pokarmowy
    Olejek używany do masażu pomaga łagodzić zaburzenia gastryczne, niestrawność, obstrukcję, zatrucia pokarmowe, nudności i wymioty, a nawet uciążliwą czkawkę. Ma więc pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego człowieka.
olejek eteryczny koperkowy

Olejek z kopru włoskiego – zastosowanie

Olejek z kopru włoskiego – działanie, jakie wykazuje sprawia, że można go stosować na wiele sposób. Polecamy wykorzystać go:

  • w kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 5-7 kropli olejku.
  • podczas masażu: wymieszaj 3-5 kropli olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego, np. arganowego, jojoba, z wiesiołka lub łyżką oliwy z oliwek.
  • do inhalacji: 3-5 kropli olejku wlane do sauny kosmetycznej wypełnionej ciepłą wodą.
  • w celu nawaniania pomieszczeń: kilka kropli wlej do misy dyfuzora lub do kominka zapachowego.
  • do pielęgnacji skóry.

Olejek z kopru włoskiego – działanie

Olejek koperkowy w aromaterapii uznawany jest obecnie jako środek o właściwościach silnie moczopędnych, który stosuje się przy kamicy nerkowej, otyłości i cellulicie. Co ciekawe ma też działanie mlekopędne. Wedle wyników badań wpływa na układ hormonalny kobiet, dlatego może również pomóc przy dolegliwościach związanych z menopauzą. Używany do masażu pomaga łagodzić zaburzenia gastryczne, niestrawność, obstrukcję, zatrucia pokarmowe, nudności i wymioty, zwłaszcza spowodowane stresem, a nawet uciążliwą czkawkę. Kobiety przechodzące okres przekwitania powinny rozważyć kąpiele i inhalacje z olejkiem kopru włoskiego. Mogą one złagodzić uderzenia gorąca, problemy ze snem, nerwowość i ogólne przygnębienie*.

Naturalny olejek kopru włoskiego KEJ

Co na to medycyna?

Opublikowane w 2022 roku wyniki badań jednoznacznie potwierdzają wysoką aktywność przeciwutleniającą i przeciwdrobnoustrojową olejku z kopru włoskiego. Zgodnie z analizą GC trzema głównymi składnikami olejku jest trans-anetol, metylo-chawikol oraz fenchon.

Sheeba Naaz, Nadeem Ahmad, M. Irfan Qureshi, Nadeem Hashmi, Mohd Sayeed Akhtar,M. Masroor A. Khan, Antimicrobial and antioxidant activities of fennel oil https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10326323

Co jeszcze warto wiedzieć o olejku z kopru włoskiego?

  • Olejek z kopru włoskiego – aromaterapia
    Olejek z kopru włoskiego pachnie mocno anyżkowo i korzennie. Posiada zapach nuty od wysokiej do średniej. Może być wykorzystywany w zabiegach aromaterapeutycznych, jednakże podczas używania olejku fenkułowego koniecznie należy stosować się do wytycznych dotyczących maksymalnych dawek, jakie należy przyjmować. Zwiększenie ich może wywołać niepożądane objawy takie jak odurzenie, drgawki, podrażnienie żołądka. Przyjęty w wyraźnie zbyt obfitej dawce ma działanie narkotyzujące.
  • Z czym łączyć olejek z kopru włoskiego?
    Olejek fenkułowy ma bardzo charakterystyczny zapach, który dobrze komponuje się z olejkami lawendowym lub też geraniowym. Pasuje także do zapachów cytrusowych, można więc połączyć go z olejkiem cytrynowym czy pomarańczowym. Interesującą mieszankę do dyfuzora stworzysz także dodając do niego olejek rozmarynowy.
  • Gdzie kupić olejek eteryczny z kopru włoskiego?
    Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest zakup olejku u sprawdzonego producenta – wówczas mamy pewność, że produkt będzie wyróżniał się dobrym składem, a co za tym idzie będzie miał pożądane właściwości. W KEJ od lat dbamy o to, aby nasze olejki były całkowicie naturalne i wegańskie – mamy więc pewność, że nasz olejek wyróżnia się na rynku swoją jakością.
  • Olejek koperkowy na ukąszenia owadów?
    Olejek kopru włoskiego można stosować bezpośrednio do przemywania resztek trujących substancji, które mogły pozostać na skórze po ukąszeniach owadów. Pamiętajmy jednak, aby zastosować olejek w odpowiednim rozcieńczeniu, gdyż jest on silnie skoncentrowany i mógłby wywołać reakcję alergiczną. Najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie domowej oliwki do nacierania skóry, konieczne jest zmieszanie 2-3 kropel olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego (może to być chociażby oliwa z oliwek).
  • Olejek z kopru włoskiego dla noworodka
    Olejek eteryczny koperkowy do stosowania zewnętrznego nie pomoże na kolkę niemowlęcą, co więcej jest niezalecany dla małych dzieci. Tradycyjnie używany do tego celu olejek to tak na prawdę mieszanka olejku koperkowego z farmaceutycznym olejem sojowym. Produkt tu opisywany nie nadaje się do spożycia! Może jednak przydać się karmiącym mamom, gdyż używany w aromaterapii działa mlekopędnie.

Skład INCI

Dodatkowe informacje:

  • Tak jak inne olejki eteryczne KEJ, olejek z kopru włoskiego został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
  • Pamiętaj aby nie stosować olejku u kobiet w ciąży i u chorych na epilepsję.
  • Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
  • Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
  • Produkt wyłącznie do stosowania zewnętrznego.
  • Ingredients/Składniki INCI: Foeniculum Vulgare Oil, Limonene*, Citral*, Linalool*
    *naturalnie występujący w surowcu
  • Numer katalogowy: 8013-0010

*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź

Opinie

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie
Dodaj opinie
Pokaż opinie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Olejek z kopru włoskiego 10 ml”