Olejek z drzewa herbacianego 10 ml
Olejek eteryczny z drzewa herbacianego KEJ – w 100% naturalny, wegański | Melaleuca Alternifolia Leaf Oil
Olejek drzewa herbacianego otrzymywany jest ze świeżych liści i gałązek drzewa herbacianego. Proces destylacji trwa około 2h, nie uczestniczą w nim żadne substancje chemiczne, dzięki czemu zachowuje on swoje niezwykłe właściwości. Z otrzymanego destylatu oddziela się zebrany na powierzchni olejek, a kondensat przeznacza się do dalszej destylacji by otrzymać składniki łatwo rozpuszczalne w wodzie. Olejek z drzewa herbacianego jest najpopularniejszym ze wszystkich olejków eterycznych. W codziennym zastosowaniu okazuje się być nieoceniony w pielęgnacji skóry tłustej i problematycznej. Szeroko wykorzystywany jest także w przemyśle farmaceutycznym jako naturalny antyseptyk.
14,50 zł
Na stanie
Właściwości olejku z drzewa herbacianego
Oprócz zastosowań stricte medycznych olejek herbaciany znajduje zastosowanie nie tylko w aromaterapii, ale także w wielu kosmetykach czy wyrobach toaletowych. Doskonale sprawdza się jako dodatek do kosmetyków lub krótkotrwałego, miejscowego stosowania. Co ważne olejek można stosować w postaci czystej bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania w czasie doraźnej pomocy na zmienione chorobowo miejsca. Wcześniej jednak warto przeprowadzić test skórny, a olejek aplikować jedynie na miejsce schorzenia. Dopuszcza się także używanie go rozcieńczonego jako okład, zmywacz, płukanka do włosów. Sam w sobie olejek drzewa herbacianego ma właściwości:
- oczyszczające, odkażające i nawilżające
- normalizuje pracę gruczołów łojowych,
- może pomóc w usuwaniu śladów po ospie i półpaściu,
- łagodzi wypryski skórne, działa ściągająco na pory skórne,
- zbawienny dla skóry popękanej, zmniejsza szorstkość,
- dobry na opryszczki, kurzajki, liszaje i ukąszenia owadów,
- polecany do cery tłustej,
- ze względu na niezwykle silne właściwości wchodzi w skład szerokiej gamy kosmetyków do pielęgnacji skóry: toników, płynów po goleniu, kremów i mydeł do cery z niedoskonałościami, kremów i dezodorantów do pielęgnacji rąk i stóp, preparatów do higieny intymnej, szamponów i balsamów do włosów, pomadek ochronnych do ust, past do zębów oraz płynów do płukania jamy ustnej,
- używany do produkcji bardzo drogich perfum.
Jak stosować olejek z drzewa herbacianego?
- w kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 4-6 kropli olejku
- podczas masażu: wymieszaj 3 krople olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek
- do inhalacji: wlej 3-4 kropli olejku do sauny kosmetycznej wypełnionej ciepłą wodą
- w aromaterapii przy nawanianiu pomieszczeń kominkami zapachowymi
- do pielęgnacji skóry i paznokci.
Olejek drzewa herbacianego zastosowanie w aromaterapii
Powszechnie dostępne poradniki do aromaterapii polecają olejek z drzewa herbacianego do kąpieli, masażu i okładów zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na choroby skóry takie jak: wysypka, trądzik, łojotok, grzybica, łupież, brodawki czy opryszczki. Dodatkowo olejek herbaciany skutecznie uśmierza nieprzyjemne swędzenie po ukąszeniach i użądleniach owadów. Obecnie z uwagi na wyniki wielu badań laboratoryjnych i klinicznych, które wykazały silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe olejek stosowany jest w inhalacjach aby łagodzić objawy przeziębień, infekcji górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, gardła, a nawet oskrzeli. Co ciekawe olejek z drzewa herbacianego może pomóc osobom po szoku pooperacyjnym działając odświeżająco i odżywiająco. Olejku bezwzględnie nie należy przyjmować doustnie. Natomiast co jest wyjątkiem w świecie silnie stężonych olejków eterycznych można bezpiecznie stosować go na skórę w stanie nierozcieńczonym przez 1-2 dni. W rozcieńczeniu 1-10% nawet przez wiele lat*.
Co jeszcze warto wiedzieć o olejku herbacianym?
-
Olejek z drzewa herbacianego na grzybicę
Bez wątpienia najszerszym odbiorcą i sektorem, który wykorzystuje olejek drzewa herbacianego jest przemysł dermatologiczny. Z uwagi na swoje właściwości przeciwgrzybicze olejku można używać do łagodzenia grzybicy stóp, skóry, paznokci wywołanej przez dematofity oraz grzyby drożdżoidalne. Kuracje polegają na pędzlowaniu zmienionych chorobowo miejsc 40% roztworem olejku zmienonych miejsc 2-3 razy dziennie przez 3-6 miesięcy*.
-
Olejek drzewa herbacianego na trądzik
Podobnie jak z grzybicą, olejek herbaciany skutecznie pomaga w walce z trądzikiem. Już po około 3 miesiącach stosowania w formie 5% żelu widać wyraźną poprawę skóry i zmniejszenie ilości i intensywności wyprysków. Poprawę jakości skóry może przynieść także, tzw. parówka na twarz z zastosowaniem olejku z drzewa herbacianego*.
-
Olejek herbaciany na wszy i gridy
Jeśli ktoś z Twoich bliskich złapał wszy, a często się to zdarza zwłaszcza wśród dzieci to dobrym rozwiązaniem na szybkie uporanie się z nimi jest wcierka we włosy z czystego olejku herbacianego lub dodanie kilku kropel do szamponu do włosów. Efekty są bardzo szybkie i nie powinny zaskakiwać. Olejek z drzewa herbacianego KEJ to na prawdę wyjątkowy specyfik o bardzo szerokim zastosowaniu.
-
Porady KEJ
O tym, że prowadzone są badania olejku z drzewa herbacianego pod kątem jego skuteczności w starciu z AIDS być może już wiesz, ale niewiele osób pamięta iż olejek może chronić przed bliznowaceniem piersi poddanych głębokiej radioterapii. W tak trudnej sytuacji może być nieocenioną pomocą dla kobiet, tworzy on bowiem barierę na skórze i zabezpiecza ją*.
W kompozycjach aromaterapeutycznych olejek herbaciany znakomicie komponuje się z olejkiem:
- eukaliptusowym
- szałwiowym
- lawendowym
- cytrynowym
- limetkowym
- mandarynkowym
- rozmarynowym
- ylang-ylang.
Olejek drzewa herbacianego pachnie bardzo charakterystycznie. Mocno ziołowo z wysoką nutą pieprzu i gałki muszkatołowej.
Zastanawiając się gdzie kupić olejek herbaciany warto skorzystać z oferty sprawdzonego producenta takiego jak KEJ. Niestety z uwagi na dużą popularność olejek często jest fałszowany tańszymi olejkami. Pochodzą one z podobnych gatunków roślin, odpadowych terpentynów a nawet zastępowane są syntetycznymi związkami chemicznymi.
Tak jak inne olejki eteryczne KEJ olejek z drzewa herbacianego został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
Więcej informacji o olejku z drzewa herbacianego znajdziesz już teraz na naszym blogu.
Przeciwwskazania:
- Nie stosować u dzieci poniżej 6 lat.
Uwaga: W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
Do stosowania zewnętrznego.
Ingredients/Składniki INCI:
Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Limonene*, Linalool*, Geraniol*
*naturalnie występujący w surowcu.
Kraj pochodzenia:
Australia
Numer katalogowy: 8007-0010
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź
Opinie
Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.