Olejek rozmarynowy 10 ml

Olejek eteryczny rozmarynowy KEJ – w 100% naturalny, wegański |  Rosmarinus Officinalis Leaf Oil

Olejek rozmarynowy KEJ otrzymywany jest poprzez destylację świeżo zebranych, maksymalnie jednorocznych ulistnionych gałązek rozmarynu z parą wodną. Proces ten trwa około 2 godzin i nie biorą w nim udziału żadne substancje chemiczne. Jest szeroko wykorzystywany w aromaterapii, do celów perfumeryjnych i w przemyśle kosmetycznym.

16,00 

Na stanie

Właściwości olejku rozmarynowego

Olejek rozmarynowy stosowany jest do produkcji płynów po goleniu, lotionów, kremów, a także balsamów do ciała. Perfumowane nim mydła i płyny do kąpieli mają właściwości relaksujące, usuwają zmęczenie i poprawiają ukrwienie skóry. Ciekawostką może być fakt, że sam wyciąg z rozmarynu wzmacnia cebulki włosowe i dlatego jest częstym składnikiem szamponów, a nawet płukanek do włosów. Olejek rozmarynowy:

  • polecamy do skóry tłustej z niedoskonałościami i wypryskami,
  • ma działanie ściągające, pomaga w ujędrnieniu wiotkiej skóry,
  • stosowany jest w zabiegach antycellulitowych,
  • zalecamy do pielęgnacji każdego rodzaju włosów, a szczególnie przetłuszczających się,
  • regeneruje słabe włosy, wspomaga ich wzrost, nadaje połysk, odświeża je i oczyszcza,
  • dobrze łączy się z olejkiem geraniowym, grejpfrutowymmandarynkowym, cytrynowym, lawendowym, szałwiowym.

Jak stosować olejek rozmarynowy?

  • do kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 4-6 kropli olejku.
  • podczas masażu: wymieszaj 3 krople olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka lub łyżką oliwy z oliwek.
  • w inhalacjach: wlej 3 krople do wypełnionej ciepłą wodą sauny kosmetycznej
  • przy nawanianiu pomieszczeń kominkami zapachowymi i dyfuzorami
  • do pielęgnacji skóry i włosów.

Olejek rozmarynowy aromaterapia

W literaturze związanej z aromaterapią można znaleźć obecnie wiele informacji dotyczących dobroczynnego działania olejku rozmarynowego. Wynika z nich, że olejek może działać przeciwbólowo, rozszerza naczynia włosowate, powoduje lepsze ukrwienie, stymuluje pracę układu nerwowego, a także pobudza przy zmęczeniu umysłowym. Dodatkowo wykazuje cechy znakomitego antyseptyka w starciu z paciorkowcami i gronkowcami. Stosowany do kompresów pomaga w chorobach skóry głowy i zwalczaniu łupieżu, dodawany zaś do kąpieli lub stosowany w inhalacjach może łagodzić migreny, zmniejszać wahania ciśnienia krwi, zmniejszać kaszel oraz regenerować po zmęczeniu fizycznym*.

Co jeszcze warto wiedzieć o olejku rozmarynowym?

  • Olejek rozmarynowy na zmarszczki, czy to dobry pomysł?

    Zdecydowanie tak! Głównie przez wzgląd na fakt, że olejek ma właściwości ujędrniające wiotką skórę i mocne działanie ściągające. Trzeba pamiętać jednak, że efekty przyniesie jedynie regularne stosowanie olejku.

  • Inne działanie olejku rozmarynowego

    Poza wymienionymi właściwościami olejek rozmarynowy posiada jeszcze kilka nieco zaskakujących cech. Jedną z nich jest niwelowanie oziębłości seksualnej poprzez kąpiele z olejkiem lub przynoszenie ulgi zmęczonym i obolałym mięśniom zwłaszcza w kombinacji z olejkiem majerankowym.

  • Jak pachnie olejek rozmarynowy?

    Olejek rozmarynowy posiada intensywny, ziołowo-drzewny zapach. Nuta średnia, kamforowa. Ciekawostka: jeśli jakiś, najczęściej tani olejek będzie miał drażniący zapach powinno to wzmóc naszą czujność. Prawdopodobnie nie został uzyskany ze świeżych, ale z kilkuletnich gałązek. Co więcej, olejek rozmarynowy często fałszowany jest terpentyną lub frakcjami olejku kamforowego.

  • Porady KEJ

    Ogarnia Cię senność w pracy albo podczas nauki? Spróbuj pobudzić swój organizm w naturalny sposób i rozpyl przy użyciu dyfuzora lub kominka zapach olejeku rozmarynowego. Efektów nie gwarantujemy, ale na wiele osób ta metoda działa nadzwyczaj skutecznie!

Tak jak inne olejki eteryczne KEJ olejek rozmarynowy został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.

Przeciwwskazania:

  • Nie stosować u chorych na epilepsję, u kobiet w ciąży i przy nadciśnieniu.

Uwaga: Nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).

Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.

Do stosowania zewnętrznego.

Ingredients/Składniki INCI:
Rosmarinus Officinalis Leaf Oil, Limonene*, Linalool*
* naturalnie występujący w surowcu.

Numer katalogowy: 8015-0010

*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź

Opinie

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie
Dodaj opinie
Pokaż opinie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Olejek rozmarynowy 10 ml”