Olejek majerankowy 10 ml
Olejek eteryczny majerankowy KEJ – w 100% naturalny, wegański | Origanum Majorana Herb Oil
- Działa wykrztuśnie, pomaga udrożnić nos i stanowi wsparcie przy zwalczaniu infekcji górnych dróg oddechowych.
- Zmniejsza nadpobudliwość, działa relaksująco i ułatwia zasypianie.
- Pomaga zmniejszyć dolegliwości związane z chorobą morską.
23,00 zł
Olejek majerankowy otrzymywany jest metodą destylacji świeżego lub suszonego ziela, liści i kwitnących wierzchołków z parą wodną. Podczas tego procesu nie są wykorzystywane żadne substancje sztuczne, tym samym otrzymany olejek charakteryzuje wysoka jakość i silne działanie.
Olejek majerankowy – właściwości
Naturalny olejek majerankowy – działanie tego preparatu wynika z jego silnych właściwości przeciwwirusowych, bakteriobójczych, antyseptycznych i przeciwbólowych. Olejek jest częstym składnikiem maści stosowanych w niedrożności zapalnej nosa, maści przeciwreumatycznych oraz kropli do płukania jamy ustnej. Tym, co bez wątpienia wyróżnia ten produkt jest jego niezwykle intensywny, ziołowy zapach. W przemyśle perfumeryjnym olejek jest używany jako składnik nut ziołowo-korzennych w męskich wodach toaletowych. Jego właściwości mają bezpośredni wpływ na:
- Skórę
Na co pomaga olejek majerankowy stosowany na skórę twarzy? Możesz dodać go do obecnie używanych kosmetyków, aby wzmocnić ich działanie oczyszczające. Olejek majerankowy przyspieszy gojenie ran, a także zmniejszy podrażnienia skóry. Może stanowić kurację wspomagającą walkę z chorobami skóry takimi jak chociażby egzema. - Drogi oddechowe
Same inhalacje (zwłaszcza w połączeniu z olejkiem eukaliptusowym) mogą być pomocne przy w przeziębieniach, grypie i innych infekcjach górnych dróg oddechowych*. Olejek majerankowy na katar stosowany do inhalacji pomoże odetkać zatkany nos, ma także działanie wykrztuśne na gardło*. Dzięki zastosowaniu olejku majerankowego możesz wzmocnić swoją odporność w prosty i całkowicie naturalny sposób. - Mięśnie, kości i stawy
Kompresy oraz masaże z olejkiem majerankowym łagodzą nerwobóle, a także bóle pochodzenia reumatycznego. Będą odpowiednie przy obolałości mięśniowej po ciężkim wysiłku fizycznym. Olejek możesz więc użyć do zabiegów aromaterapeutycznych bezpośrednio po męczącym treningu. Kąpiel czy też masaż z jego wykorzystaniem może przynieść Ci oczekiwaną ulgę. - Układ nerwowy
Obecnie w aromaterapii olejek majerankowy polecany jest szczególnie do łagodzenia stanów lękowych i wyciszenia nadmiernych emocji z uwagi na swoje właściwości uspokajające, rozluźniające, rozgrzewające i przeciwbólowe. Rozgrzewająca wieczorna kąpiel z dodatkiem olejku majerankowego może ułatwić zasypianie. Olejek ten bardzo dobrze wpływa na psychikę i stan emocjonalny. Nie wolno jednak przesadzać, zbyt długa inhalacja może prowadzić aż do lekkiego otępienia umysłowego.

Olejek majerankowy – zastosowanie
Wiedząc już na co jest olejek majerankowy, można zacząć czerpać korzyści z możliwości użycia go na własną rękę. W szczególności warto użyć go:
- do kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 5-7 kropli olejku.
- podczas masażu: wymieszaj 3-5 kropli olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek.
- do inhalacji: wlej 2 krople do sauny kosmetycznej wypełnionej ciepłą wodą.
- przy pielęgnacji skóry.
Co jeszcze warto wiedzieć o olejku eterycznym majerankowym?
- Olejek majerankowy aromaterapia
Ten naturalny produkt posiada bardzo charakterystyczny, aromatyczny, ziołowo-korzenny zapach oraz średnio intensywną nutę górną. Bardzo dobrze sprawdzi się do domowych zabiegów aromaterapeutycznych, ale też jako składnik kompozycji do nawaniania pomieszczeń. W taki sposób można wprowadzić do swojego domu niesamowity zapach ziół. - Z czym łączyć olejek majerankowy?
Wiedząc, jak stosować olejek majerankowy do inhalacji możemy też spróbować wykorzystać go do samodzielnie przygotowywanych mieszanek zapachowych. W kompozycjach aromaterapeutycznych olejek łączy się najlepiej przede wszystkim z olejkiem lawendowym, co pozwala na uzyskanie zapachu ułatwiającego zasypianie i zmniejszającego nadpobudliwość. Chcąc dodać do kompozycji nuty owocowe warto zestawić go z mandarynką, a jeśli chcesz uzyskać typowo ziołową mieszankę – użyj olejku o zapachu rozmarynowym lub bazyliowym. - Olejek majerankowy – cena i dostępność
Gdzie kupić olejek majerankowy, aby być pewnym jego dobrego składu oraz jego dobroczynnych właściwości? W olejki do aromaterapii warto zaopatrywać się jedynie u sprawdzonych producentów. Wiele oferowanych na rynku olejków to w rzeczywistości produkty o niskiej jakości, które jedynie zapachem przypominają prawdziwe, organiczne olejki eteryczne. Ich działanie jest znacznie słabsze. - Olejek majerankowy na chorobę lokomocyjną
Kochasz morze, ale płynąc statkiem odczuwasz dyskomfort? Spróbuj sobie pomóc w naturalny sposób, zabierz ze sobą olejek majerankowy i sprawdź jak pomocny może być przy łagodnych objawach choroby morskiej.

Skład INCI i dodatkowe informacje
- Tak jak inne olejki eteryczne KEJ, olejek majerankowy został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
- Powinien być przechowywany w ciemnym pomieszczeniu, w temperaturze 10-20 stopni.
- Nie stosuj u kobiet w ciąży i dzieci. Użyty w nadmiarze może wywołać ospałość.
- Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
- Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
- Do stosowania zewnętrznego.
- Ingredients/Składniki INCI: Origanum Majorana Herb Oil, Linalool*, Limonene*, Eugenol*, Geraniol*.
*naturalnie występujący w surowcu. - Numer katalogowy: 8025-0010.
Źródło:
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź
Co na to medycyna?
Według opracowania zamieszczonego w publikacji „Chemik 2010” zawarty w składzie olejku majerankowego Eter ma udowodnione działanie antybakteryjne. Ten sam składnik można też znaleźć w olejku eukaliptusowym. Potwierdzone zostało także działanie przeciwwirusowe olejku. W majeranku znajdują się także takie substancje jak kwas kawowy oraz α-hydroksykawowy, które to fenolokwasy sprawiają, że ma on działanie przeciwutleniające.
Krystyna Nowak, Jan Ogonowski, Olejek majerankowy, jego charakterystyka i zastosowanie, CHEMIK 2010, 64, 7-8, 539-548.
Opinie
Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.