Olejek jodłowy 10 ml
Olejek eteryczny jodłowy KEJ – w 100% naturalny i wegański | Abies Alba Leaf Oil
- Dogłębnie oczyszcza skórę i pomaga zwalczać niedoskonałości skóry.
- Działa odświeżająco na zmęczony umysł i koi skołatane nerwy.
- Pomaga zwalczyć infekcje górnych dróg oddechowych.
- Ma dobroczynny wpływ na skórę głowy i zmniejsza przetłuszczanie się włosów.
26,00 zł
Na stanie
Olejek jodłowy otrzymywany jest z igieł, gałązek i kory jodły białej. Świeży surowiec zaraz po rozdrobnieniu jest poddawany destylacji z parą wodną przez około 5 godzin. Przy wspomnianym procesie nie są używane żadne substancje chemiczne, dodatkowo produkcja olejku nie obciąża środowiska, gdyż surowiec pozyskiwany jest wyłącznie z odpadów przemysłu drzewnego. Warto wiedzieć, że jodły źle znoszą zanieczyszczone powietrze oraz tereny przemysłowe, dlatego kupując organiczny olejek jodłowy mamy pewność, że jest on bezpieczny i pochodzi z prawdziwie czystego środowiska.
Olejek z jodły – właściwości
Chcąc dowiedzieć się, na co olejek jodłowy jest najlepszy, na pewno warto zwrócić uwagę na jego działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i przeciwbólowe. Olejek jodłowy często wykorzystywany jest w przemyśle perfumeryjnym, kosmetycznym i przy produkcji chemii gospodarczej. Występuje jako jeden ze składników płynów do kąpieli, mydeł, dezodorantów czy odświeżaczy powietrza. W praktyce, bardzo często detergenty, środki czystości czy preparaty dezynfekujące również zawierają olejek z jodły. Właściwości jodły pospolitej, z której produkuje się naturalny olejek w szczególności wpływają na:
- Skórę
Olejek jodłowy na twarz ma działanie głęboko oczyszczające. Dlatego też możesz go użyć w momencie, kiedy zmagasz się z trądzikiem, wypryskami czy zaskórnikami. Jest nieoceniony w walce z niedoskonałościami cery, zwłaszcza tłustej i mieszanej. Olejek jodłowy na trądzik może być regularnie dodawany do wykorzystywanych każdego dnia preparatów kosmetycznych. Olejek z jodły na zaskórniki oraz w przypadku wystąpienia podrażnień może się okazać nieoceniony. Ujędrnia i wygładza skórę zapobiegając jej wiotczeniu, działa odmładzająco i regenerująco, a także zwalcza wolne rodniki. - Włosy
Olejek jodłowy może też stanowić dodatek do wykorzystywanych szamponów i odżywek na włosy. Przede wszystkim niweluje problem zbyt szybkiego przetłuszczania się włosów, ale może też stanowić jeden z elementów kuracji przy problemie nadmiernego wypadania włosów. - Drogi oddechowe
Ze względu na działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze, olejek jodłowy na zatoki można stosować jako naturalna kuracja wspomagająca proces zdrowienia. Produkt będzie odpowiedni przy przeziębieniu, grypie, gorączce, kaszlu, czy bólu gardła. Olejek jodłowy na katar pomoże w pozbyciu się zalegającej wydzieliny i udrożni zatkany nos przynosząc nam wyraźną ulgę. Pamiętajmy, że w taki sposób działa tylko naturalny olejek jodłowy – inhalacje z jego wykorzystaniem warto wykonywać zawsze wtedy, kiedy pojawi się jakaś infekcja górnych dróg oddechowych.

Olejek eteryczny jodłowy działa również na:
- Układ nerwowy
Ten olejek eteryczny działa pobudzająco i odświeżająco, zwłaszcza na zmęczony umysł i skołatane nerwy. Jednocześnie, kompresy oraz kąpiele z olejkiem jodowym łagodzą objawy zaburzeń nerwicowych, stanów wyczerpania nerwowego, bezsenności i bólu głowy.* - Mięśnie, stawy i układ kostny
Według przekazów naukowych masaż z użyciem olejku z jodły zmniejsza bóle mięśniowe, reumatyczne i artretyczne, a jego właściwości pobudzające krążenie krwi mogą nawet pomóc przy problemach z naczyniami krwionośnymi.*
Olejek jodłowy zastosowanie
Można wymienić wiele dobroczynnych właściwości tego naturalnego preparatu. Wiedząc już, na co pomaga olejek jodłowy, warto też dowiedzieć się, jak go stosować. Możesz bez przeszkód wykorzystywać go:
- do kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 5-7 kropli olejku.
- podczas masażu: wymieszaj 3-5 kropli olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek.
- w aromaterapii: wlej kilka kropli do sauny kosmetycznej wypełnionej ciepłą wodą.
- do nawaniania pomieszczeń: przy użyciu kominków zapachowych oraz dyfuzorów.
- przy pielęgnacji skóry i włosów.
Co jeszcze warto wiedzieć o olejku z jodły pospolitej?
- Olejek jodłowy aromaterapia
Jak pachnie olejek jodłowy? Z pewnością zapach olejku jodłowego KEJ jest dla większości osób wyjątkowo przyjemny. Świeży, balsamiczny, nieco słodkawy, typowo przypominający igły jodłowe. Nuta dolna – bazowa. Co ciekawe, zapach ten występuje w męskich kompozycjach perfumeryjnych o zapachu leśnym, chypre, fougere). - Z czym łączyć olejek jodłowy?
W mieszankach aromaterapeutycznych zapach jodły odpowiednio komponuje się z olejkami: lawendowym, rozmarynowym, sosnowym, majerankowym, cytrynowym i cedrowym. - Olejek jodłowy – cena i dostępność
Olejki jodłowe dzielą się na trzy główne rodzaje, w zależności od surowca, z którego są pozyskiwane, tj. olejek z jodły białej (pospolitej), olejek z jodły balsamicznej, olejek z jodły syberyjskiej. W rzeczywistości, z uwagi na ich bardzo zbliżony skład i właściwości wszystkie trzy mają takie samo zastosowanie i są polecane w równym stopniu. Naturalny olejek jodłowy KEJ to gwarancja wysokiej jakości produktu i wszystkich jego dobroczynnych właściwości.

Skład INCI i dodatkowe informacje
- Tak jak inne olejki eteryczne KEJ, olejek jodłowy został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
- Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
- Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
- Do stosowania zewnętrznego.
- Ingredients/Składniki INCI: Abies Alba Leaf Oil, Limonene*.
*naturalnie występujący w surowcu. - Kraj pochodzenia: kraje byłej Jugosławii, Bułgaria, Rumunia.
- Numer katalogowy: 8014-0010.
Źródło:
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź
Co na to medycyna?
Badania przeprowadzone w Polsce i opublikowane w 2021 roku w „Postępach fitoterapii” potwierdziły aktywność olejku eterycznego jodłowego wobec różnych gatunków grzybów. Największa aktywność miała miejsce w przypadku oddziaływania na szczepy grzybów drożdżopodobnych z gatunku C. utilis. Olejek wykazał też umiarkowaną aktywność wobec szczepów C. glabrata i C. albicans, który często uczestniczy w zakażeniach.
Anna Kędzia, Elżbieta Hołderna-Kędzia, Wpływ olejku jodłowego (Abietis aetheroleum) na grzyby drożdżopodobne z rodzaju Candida,
Musisz się zalogować, aby dodać opinię.Opinie
Najczęściej kupowane razem
Produkty, które dostarczamy dla Ciebie są wyprodukowane z naturalnych składników z największą troską. Dokładamy wszelkich starań by dotarły w nienaruszonym stanie następnego dnia.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.