Olejek grejpfrutowy 10 ml

Olejek eteryczny grejpfrutowy KEJ – w 100% naturalny, wegański | Citrus Grandis Peel Oil

  • Rozjaśnia, nawilża, oczyszcza i tonizuje skórę twarzy.
  • Ujędrnia, zmniejsza widoczność cellulitu i rozstępów.
  • Wspomaga porost włosów i ogranicza ich przetłuszczanie się.
  • Jego zapach wpływa na ograniczenie apetytu przy odchudzaniu.
  • Poprawia nastrój, usuwa zmęczenie i odświeża umysł.

25,00 

Na stanie

Olejek grejpfrutowy pozyskiwany jest przez wyciskanie, metodą tłoczenia na zimno lub przez odwirowywanie świeżych skórek owoców. Jego wzmacniające i odżywiające właściwości sprawiają, że olejek stał się powszechnie stosowanym domowym remedium na depresję i wyczerpanie nerwowe.

Olejek eteryczny grejpfrutowy

Olejek eteryczny grejpfrutowy ze względu na swoje niezwykłe walory zapachowe oraz smakowe, często wykorzystywany jest przez przemysł przetwórczy do produkcji napojów, esencji i olejków eterycznych. Można wymienić wiele produktów kosmetologicznych, które zawierają w swoim składzie naturalny olejek grejpfrutowy – właściwości, które posiada przede wszystkim wpływają na:

  • Skórę
    Olejek grejpfrutowy na twarz ma działanie tonizujące. Jeśli wykorzystasz olejek w roli tonika możesz skutecznie odświeżyć cerę, zahamować wydzielanie łoju i utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia. Oczyszcza pory skórne oraz zapobiega zaskórnikom, dlatego też będzie dobrym rozwiązaniem do skóry tłustej. Likwiduje plamy i rozjaśnia drobne przebarwienia. Antyoksydacyjny i orzeźwiający olejek z grejpfruta docenią również osoby z dojrzałą cerą. Dzięki tym właściwościom produkt hamuje proces starzenia i nadaje twarzy zdrowy, młodzieńczy blask. Dodatkowo, jako kosmetyk, olejek grejpfrutowy na cellulit działa w taki sposób, aby ujędrnić skórę i zmniejszyć widoczność skórki pomarańczowej. Olejek grejpfrutowy na rozstępy spłyca je i uelastycznia skórę.
  • Włosy
    Olejek grejpfrutowy na włosy pozwala dogłębnie je oczyścić, a także przyspiesza ich wzrost. Zmiękcza włosy, dodaje im blasku, a także objętości – to jednak nie wszystko, co możemy uzyskać sięgając po olejek. Jak stosować go, aby zmniejszyć częstotliwość przetłuszczania się włosów? Olejek grejpfrutowy na włosy możesz wykorzystać do regularnej ich pielęgnacji. Możesz wzbogacić swój szampon, odżywkę lub maskę o kilka kropel produktu także w przypadku, kiedy masz problem z łupieżem.
  • Układ nerwowy i psychikę
    Produkt poprawia nastrój, zmniejsza napięcie* i redukuje stres, ale to jeszcze nie całe dobroczynne działanie, jakie ma ten olejek. Zastosowanie znajduje on także przy zmniejszaniu objawów różnego rodzaju chorób natury psychicznej w tym depresji czy zaburzeń lękowych. Może on działać jak naturalny antydepresant. Olejek grejpfrutowy organiczny może też pomóc podczas pracy i nauki wspierając koncentrację i utrzymanie skupienia. Możesz też go stosować do nawaniania pomieszczeń bezpośrednio przed zaśnięciem tak, aby zmniejszyć problem bezsenności.*
  • Grzybicę
    Przeciwgrzybiczne właściwości olejku grejpfrutowego sprawiają, że może on być wartościowym dodatkiem w pielęgnacji skóry i paznokci. Olejek z grejpfruta na grzybicę może wspierać proces zdrowienia, ale nie zastąpi specjalistycznych leków przeciwgrzybicznych.
Naturalny olejek eteryczny grejpfrutowy 10 ml

Olejek grejpfrutowy zastosowanie

Jak stosować olejek grejpfrutowy aby móc czerpać korzyści z jego dobroczynnych właściwości?

  • w kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 5-7 kropli olejku.
  • podczas masażu: olejek z grejpfruta wymieszaj w ilości 3-5 kropli z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek.
  • w inhalacji: wlej kilka kropli do wypełnionej ciepłą wodą sauny kosmetycznej.
  • przy pielęgnacji skóry i włosów.

Co jeszcze warto wiedzieć o olejku eterycznym grejpfrutowym?

  • Olejek grejpfrutowy aromaterapia
    Wiedząc już, na co jest olejek grejpfrutowy i jak wiele ma on zastosowań – z powodzeniem możemy wykorzystywać go na własną rękę do domowej aromaterapii. Ma on wyjątkowo świeży, cytrusowy zapach, który z pewnością przypadnie nam do gustu.
  • Z czym łączyć olejek grejpfrutowy?
    Warto eksperymentować tworząc własne kompozycje, w których między innymi znajdzie się właśnie olejek grejpfrutowy. Jak stosować go z innymi zapachami? Na pewno będzie on doskonale współgrał z olejkiem geraniowym, różanym, rozmarynowym, cytrynowym, lawendowym oraz ylang-ylang.
  • Olejek grejpfrutowy na odchudzanie
    Diety sokowe z wykorzystaniem grejpfruta sprawiły, że również olejkowi grejpfrutowemu przypisano skuteczność w odchudzaniu. Nie ma jednak badań, które stanowczo by potwierdzały, że takie właściwości ma właśnie owy olejek. Działanie, które natomiast z całą pewnością może się przyczyniać do ograniczenia apetytu wynika natomiast ze specyficznego zapachu tego owocu, co może zmniejszając ryzyko przejadania. Z kolei masaże brzucha z użyciem olejku poprzez manualne pobudzenie jelit zapobiegają zaparciom, co także uwidoczni się w nieco szczuplejszym obwodzie brzucha, uczuciu lekkości i odrobinę mniejszej wadze.
  • Jak przechowywać naturalny olejek grejpfrutowy?
    Olejek eteryczny grejpfrutowy jest substancją silnie skoncentrowaną i mimo, że jest nietoksyczny, niedrażniący i u większości osób nie wywołuje reakcji alergicznych, jego trwałość w szklanej buteleczce jest stosunkowo krótka. Dlatego też zawsze po użyciu należy ją dokładnie zakręcić i odstawić do ciemnego miejsca, najlepiej o temperaturze poniżej 25 stopni.
  • Olejek grejpfrutowy – cena i dostępność
    Olejek grejpfrutowy – gdzie kupić, aby faktycznie mieć pewność wysokiej jakości tego produktu? Wydajność tłoczenia w porównaniu do innych cytrusów jest bez wątpienia dużo mniejsza – z 1 tony skórek grejpfruta, pochodzących z odpadu po produkcji soków otrzymuje się jedynie 1,2 kg olejku. Dlatego jest sporo droższy od innych olejków cytrusowych. Warto zwrócić na to uwagę i ograniczyć zaufanie, zwłaszcza jeśli jakiś producent oferuje olejek grejpfrutowy w takiej samej cenie jak pomarańczowy czy cytrynowy.
Naturalny olejek eteryczny grejpfrutowy KEJ

Skład INCI i dodatkowe informacje

  • Tak jak inne olejki eteryczne KEJ, olejek grejpfrutowy został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
  • Nie stosuj na skórę, która ma być wystawiona na działanie promieni słonecznych i lamp UV.
  • Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
  • Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
  • Do stosowania zewnętrznego.
  • Kraj pochodzenia: USA.
  • Ingredients/Składniki INCI: Citrus Grandis Peel Oil, Limonene*, Citral*, Linalool*.
    *naturalnie występujący w surowcu.
  • Numer katalogowy: 8021-0010.

Źródło:
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź
W. Deng, K. Liu, S. Cao, J. Sun, Chemical Composition, Antimicrobial, Antioxidant, and Antiproliferative Properties of Grapefruit Essential Oil Prepared by Molecular Distillation, Ganzhou, [dostęp: 02.11.2023].
A. Shahnawaz, H S Rattanpal, K. Gul, R. A. Dar, A. Sharma, Chemical composition, antioxidant activity and GC-MS analysis of juice and peel oil of grapefruit varieties cultivated in India, Journal of Integrative Agriculture 2019, 18(7), s. 1634–1642, Ludhiana.
P. Wróblewska-Łuczka, Prozdrowotne działanie olejków eterycznych cytrusów, Medycyna Środowiskowa – Environmental Medicine 2020, Tom 23, Nr 1–4, 39–43, [dostęp: 02.11.2023].
J. Góra, A. Lis, Najcenniejsze olejki eteryczne cz. I, Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, Łódź 2012.

Co na to medycyna?

Dotychczas przeprowadzone badania wykazały, że związki zawarte w grejpfrucie pozytywnie oddziałują na układ krążenia. Przede wszystkim jeśli chodzi o hamowanie rozwoju blaszki miażdżycowej czy też obniżenie poziomu cholesterolu całkowitego. Warto także wiedzieć o tym, że inne badania potwierdziły insektobójcze działanie olejku eterycznego, który został wyprodukowany z nasion grejpfruta. Potwierdzono także działanie przeciwdrobnoustrojowe olejku – zarówno jeśli chodzi o pierwotniaki, grzyby, bakterie jak i wirusy.*

*Anna Kędzia1, Andrzej Kufel2, Maria Wierzbowska, Ocena wrażliwości szczepów Helicobacter pylori wyizolowanych z blaszek miażdżycowych na preparat Citrosept, https://www.czytelniamedyczna.pl/3542,ocena-wrazliwoci-szczeplw-helicobacter-pylori-wyizolowanych-z-blaszek-miazdzycow.html

Opinie

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie
Dodaj opinie
Pokaż opinie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Olejek grejpfrutowy 10 ml”