Olejek goździkowy z pąków 10 ml

Olejek eteryczny goździkowy z pąków KEJ – 100% naturalny, wegański | Eugenia Caryophyllus Bud Oil

  • Wyróżnia się wysoką zawartością eugenolu – 83,4%.
  • Wzmacnia i odżywia włosy.
  • Wykazuje dużą skuteczność w walce z osami i meszkami.
  • Stanowi doraźny środek zaradczy w bólu zęba.
  • Wykazuje dobroczynne działanie na skórę – oczyszcza ją, zmniejsza widoczność zmarszczek i łagodzi wypryski.
  • W niewielkich stężeniach może być stosowany u dzieci.

12,60 

Na stanie

Olejek goździkowy otrzymywany jest poprzez 8-24 godzinną destylację rozdrobnionych i wysuszonych do wilgotności 12-16% pąków kwiatowych goździkowca korzennego z parą wodną. Dodatkowo, stosuje się powtórną destylację wody podestylacyjnej, tzw. kohobację tak, aby uzyskany olejek zachował jak najwięcej właściwości goździków. W obydwu procesach nie uczestniczą żadne substancje chemiczne, a sama wydajność olejku jest bardzo wysoka. Warto także zaznaczyć, że obecnie olejek ten uznawany jest za jeden z ważniejszych, naturalnych środków antymikrobowych i antyseptycznych.

Olejek goździkowy z pąków – właściwości

Olejek goździkowy – jak stosować go na swój własny użytek wykorzystując jego dobroczynne właściwości? Warto wiedzieć, że za charakterystyczny goździkowy zapach odpowiada eugenol i octan eugenylu. Połączenie tych związków aromatycznych daje słodki, korzenny i balsamiczny zapach, a wprawny nos wyczuje także nutę drzewno-zieloną. Jeśli więc szukasz odpowiedzi na pytanie o to, na co działa, na pewno warto zwrócić uwagę na wiele jego cennych właściwości, które wpływają na:

  • Higienę jamy ustnej
    Olejek goździkowy wchodzi w skład past do zębów i płynów do płukania jamy ustnej. Jest szeroko wykorzystywany do produkcji przeciwbólowych preparatów stomatologicznych. Jak stosować olejek goździkowy na zęba? Warto użyć go do samodzielnego przygotowania płynu do płukania lub też wcierki na zęba doraźnie uśmierzającej ból (zanim udamy się na wizytę do stomatologa).
  • Skórę
    Olejek goździkowy na pryszcze lub też w przypadku problemów z trądzikiem może okazać się skuteczną terapią zaradczą. Głównie ze względu na fakt, że dezynfekuje, zabija drobnoustroje (w tym bakterie trądzikowe), a także działa łagodząco. Olejek goździkowy na twarz silnie ściąga pory i jest polecany do pielęgnacji skóry tłustej i problematycznej. Wymiata wolne rodniki walcząc ze stresem oksydacyjnym. Regularnie stosowany olejek goździkowy na zmarszczki pomoże w walce z wiotczeniem i starzeniem się skóry. Znajduje też zastosowanie w kuracjach mających na celu zmniejszenie cellulitu.
  • Włosy
    Olejek goździkowy na włosy możesz zastosować jako dodatek do kosmetyków pielęgnacyjnych – wzmocni on ich strukturę i je odżywi. Sprawdzi się także w walce z nawracającym łupieżem jako alternatywna, całkowicie naturalna kuracja mająca na celu przywrócenie równowagi skórze głowy.
W 100% naturalny olejek eteryczny goździkowy z pąków 10 ml

Olejek goździkowy z pąków działa również na:

  • Mięśnie, kości i stawy
    Olejek ten jest składnikiem maści rozgrzewających i przeciwbólowych. Sprawdzając, jaki olejek na nerwobóle okaże się najskuteczniejszy dla Ciebie – warto sięgnąć właśnie po olejek goździkowy, który możesz też stosować przy artretyzmie i reumatyzmie. Działa rozkurczowo, regeneruje stawy, a także pomaga przy bólu mięśni, który spowodowany jest intensywnym wysiłkiem fizycznym.
  • Układ nerwowy i psychikę
    Olejek goździkowy z pąków ma działanie pobudzające, pomaga usunąć zmęczenie umysłowe i ospałość. Rozjaśnia umysł, a także poprawia nastrój. Jego dobroczynne działanie na psychikę sprawia, że możesz go wykorzystać jako kurację wspomagającą przy leczeniu takich chorób psychicznych jak chociażby depresja.
  • Układ trawienny
    Do czego olejek będzie odpowiedni jeśli chodzi o układ trawienny? Olejek ten wspomoże zachodzące w organizmie procesy trawienne, działa rozkurczowo na jelita i mięśnie gładkie. Jego stosowanie może przynieść nam ulgę w zaparciach, a także może zmniejszyć uczucie ciężkości po posiłku. Dodatkowo pobudza wydalanie gazów z jelit.
  • Górne drogi oddechowe
    Warto zwrócić uwagę na to, jak dobroczynny wpływ na drogi oddechowe ma olejek – inhalacje z jego wykorzystaniem zabijają liczne szczepy bakterii chorobotwórczych. Ma on działanie antybakteryjne i przeciwwirusowe. Pozwoli Ci udrożnić zatkany nos, a także ma działanie wykrztuśne. Stymuluje układ odpornościowy do walki z patogenami.

Olejek goździkowy z pąków – zastosowanie

Jak stosować nasz na własny użytek?

  • w kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 3 krople olejku.
  • podczas masażu: chcąc dowiedzieć się, jak rozcieńczyć olejek goździkowy wystarczy przyjąć, że należy wymieszać 2 krople olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek.
  • do nawaniania powietrza przy użyciu dyfuzorów i kominków do aromaterapii.
  • przy pielęgnacji skóry i włosów.

Co jeszcze warto wiedzieć o olejku goździkowym z pąków?

  • Olejek goździkowy – aromaterapia
    Olejek goździkowy dla dzieci – czy można stosować go u najmłodszych? Okazuje się, że w niewielkich stężeniach jest on jak najbardziej odpowiedni dla dzieci. W świecie aromaterapii to jeden z szerzej stosowanych olejków, o niskim potencjale alergizującym. Jeśli chodzi o jego wykorzystanie do aromaterapii, możesz go użyć jako afrodyzjak, a także sprawdzi się do stosowania w celu złagodzenia objawów choroby lokomocyjnej.
  • Z czym łączyć olejek goździkowy?
    Aromat olejku goździkowego doskonale komponuje się z olejkami cytrusowymi, korzennymi i ziołowymi. Możesz więc wypróbować olejek o zapachu szałwiowym, rozmarynowym, lawendowym, z mięty pieprzowej, eukaliptusowym, grejpfrutowym, cynamonowym czy anyżowym do stworzenia swoich własnych, unikalnych kompozycji.
  • Olejek goździkowy na pasożyty
    Ze względu na wysoką zawartość eugenolu, olejek ten może okazać się skuteczny w eliminowaniu pasożytów układu pokarmowego. Jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie o to, jak stosować olejek goździkowy na pasożyty, przede wszystkim musisz mieć na uwadze, że taka kuracja powinna być poprzedzona poradą lekarską.
  • Olejek goździkowy na meszki, osy i komary
    Czy olejek goździkowy jest dobry na meszki? Jak najbardziej! Dokuczliwe owady możesz wyprosić ze swojego domu i tarasu bez użycia żrących środków chemicznych. Szczególnie skutecznie działa olejek goździkowy na osy i meszki, które nie tolerują jego zapachu. Jak zrobić olejek goździkowy na meszki? Wystarczy, że przygotujesz spray na wodzie i alkoholu, w którym stężenie olejku będzie wynosiło 2-3%.
Naturalny olejek goździkowy z pąków KEJ

• Olejek goździkowy – gdzie kupić?

Najlepszą decyzją jest jego zakup u zaufanych dostawców tak, aby mieć pewność, że jest to olejek wytworzony z pąków, a nie z liści (ma on wówczas mniej skuteczne działanie aromaterapeutyczne). Gdzie można kupić olejek, aby mieć pewność jego dobroczynnego działania? Najlepiej zdecydować się na zakup bezpośrednio od producenta za pośrednictwem jego strony internetowej. To ważne, aby wybierać producentów, którzy na bieżąco sprawdzają jaką jakość ma oferowany przez nich olejek – cena w przypadku olejku wytwarzanego z pąków może być wyższa. W KEJ na bieżąco monitorujemy skład tego produktu w laboratorium – dzięki temu mamy pewność, że ma on wysoką zawartość eugenolu, a także, że jest on całkowicie naturalny i wegański.

• Czy olejek goździkowy można pić?
Pomimo tak wielu zastosowań olejku goździkowego z pąków nie jest on przeznaczony do spożycia. Najlepiej wykorzystywać go jako kosmetyk.

Skład INCI i dodatkowe informacje

  • Tak jak inne olejki eteryczne KEJ olejek goździkowy został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
  • Nie stosuj u kobiet w ciąży. Użyty w nadmiarze może spowodować podrażnienie skóry. Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
  • Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
  • Do stosowania zewnętrznego.
  • Ingredients/Składniki INCI: Eugenia Caryophyllus Bud Oil, Eugenol*, Isoeugenol*.
    *naturalnie występujący w surowcu.
  • Kraj pochodzenia: Indonezja.
  • Numer katalogowy: 8008-0010.

Źródło
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź

Co na to medycyna?

Badania prowadzone w Instytucie Pasteura udowodniły wysoką aktywność olejku goździkowego i eugenolu na grzyby pleśniowe i drożdżopodobne, a także na dermatofity. Badania w kolejnych latach udowodniły z kolei silne działanie ekstraktu z goździków na patogenne bakterie takie jak Campylobacter jejuni, Salmonella enteritidis, Escherichia coli oraz Staphylococcus aureus. Celem badań było ocenienie skuteczności olejku goździkowego w kontakcie z bakteriami beztlenowymi, które zostały uprzednio wyizolowane z zakażeń, które wystąpiły w jamie ustnej człowieka. Niektóre badania potwierdzają także antyoksydacyjne działanie eugenolu – głównego składnika olejku goździkowego.*
*Anna Kędzia, Ocena działania przeciwbakteryjnego olejku goździkowego,
https://www.czytelniamedyczna.pl/2411,ocena-dzialania-przeciwbakteryjnego-olejku-gozdzikowego-oleum-caryophylli.html

Opinie

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie
Dodaj opinie
Pokaż opinie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Olejek goździkowy z pąków 10 ml”