Olejek geraniowy 10 ml
Olejek eteryczny geraniowy KEJ – w 100% naturalny, wegański | Pelargonium Graveolens Oil
- Ma udowodnione działanie przeciwdrobnoustrojowe.
- Może być stosowany w przypadku infekcji ucha.
- Reguluje wydzielane sebum, dogłębnie oczyszcza i równoważy obecność łoju.
- Może łagodzić choroby natury psychicznej.
- Odstrasza kleszcze.
- Może być wykorzystywany do pielęgnacji włosów przetłuszczających się.
49,00 zł
Na stanie
Olejek geraniowy KEJ powstaje w wyniku hydrodestylacji lub destylacji z przegrzaną parą wodną świeżego ziela pelargonii. Proces ten w rzeczywistości trwa 1,5-2h i jest całkowicie naturalny. Nie biorą w nim
udziału żadne substancje chemiczne, dzięki czemu olejek zatrzymuje swoje niezwykłe właściwości. Na szeroką skalę używany jest w przemyśle kosmetycznym i perfumeryjnym jako naturalny składnik wielu kompozycji zapachowych.
Olejek geraniowy – właściwości lecznicze i nie tylko
Olejek eteryczny z pelargonii (olejek z geranium) zawdzięcza swoje dobroczynne właściwości bogatemu składowi chemicznemu. Zidentyfikowano w nim dziesiątki związków, m.in.: kwas geraniowy, linalol, cytral, liczne fenole i terpeny. Olejek geraniowy jest nie tylko szeroko wykorzystywany do
produkcji perfum, ale także do aromatyzowania kosmetyków i mydeł. Wegański i całkowicie naturalny olejek geraniowy – na co jest dobry i w jaki sposób można skorzystać z jego dobroczynnych właściwości? Bez wątpienia wpływają one na:
- Skórę
Olejek geraniowy na twarz ma działanie odświeżające i ściągające – dlatego też możesz go stosować jako tonik. Geranium na choroby skóry skutecznie reguluje wydzielane sebum, dogłębnie oczyszcza i równoważy obecność łoju. Jest to idealne rozwiązanie praktycznie do każdego typu cery. Możemy być zaskoczeni, jak duży wpływ może mieć na skórę olejek geraniowy – właściwości kosmetyczne tego naturalnego preparatu to także działanie stymulujące skórę do regeneracji, a także poprawiające jej ukrwienie.* - Włosy
Olejek geraniowy na włosy możesz wykorzystywać w pielęgnacji włosów przetłuszczających się, a także suchych i matowych. Liczne właściwości tego olejku korzystnie wpływają zarówno na kondycję skóry głowy, jak i końcówek włosów. - Układ nerwowy i psychikę
Olejek geraniowy KEJ może łagodzić choroby zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Pomaga w leczeniu depresji, napięcia nerwowego i nerwobóli. Jest ceniony przy wspomaganiu terapii zaburzeń seksualnych. Ponadto, może łagodzić stany lękowe, a także problemy związane z okresem menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, nagłe rumieńce czy zmienne nastroje.

Olejek eteryczny geraniowy działa również na:
- Na obrzęki
Olejek z geranium przeciwdziała zatrzymywaniu płynów i obrzękom. Znacząco poprawia krążenie krwi i rozluźnia napięcia mięśniowe. Może być stosowany w formie kompresów przy bólu mięśni i stawów. - Na infekcje uszu
Jak stosować olejek geraniowy do ucha i czy jest to wskazane? Z uwagi na swoje działanie przeciwgrzybicze oraz przeciwbakteryjne, olejek z geranium możesz zastosować w przypadku infekcji ucha jako środek łagodzący objawy chorobowe. Pamiętaj jednak o tym, że olejek geraniowy do ucha może być stosowany wyłącznie zewnętrznie. Nie jest to produkt leczniczy i nie może być przyjmowany doustnie. Dodatkowo, może on być wykorzystywany jako doraźne rozwiązanie przed udaniem się na wizytę lekarską. - Na górny układ oddechowy
W aromaterapii olejek ten ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, odkażające, kojące, przeciwzapalne, a także rozgrzewające. Jest polecany do inhalacji przy przeziębieniu, katarze, kaszlu i grypie. - Na tzw. „stopę atlety”
Masz problem z tzw. stopą atlety? Już jedna kropla olejku geraniowego wprowadzona na róg wacika i przyłożona do zmienionego chorobowo miejsca pomoże w łagodzeniu objawów grzybicy międzypalcowej stóp oraz powstających liszajów.
Olejek geraniowy – jak stosować ten produkt?
Eteryczny olejek geranium – działanie tego naturalnego kosmetyku jest wszechstronne, w szczególności warto go stosować:
- w kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 5-7 kropli olejku.
- podczas masażu: zastanawiając się, jak stosować olejek geraniowy w sposób bezpieczny na skórę najłatwiej jest wymieszać 3-5 kropli olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek.
- w inhalacji: wlej 3-5 kropli do wypełnionej ciepłą wodą sauny kosmetycznej.
- przy pielęgnacji skóry i włosów.
Co jeszcze warto wiedzieć o olejku eterycznym geraniowym?
- Olejek z geranium – aromaterapia
Jak pachnie olejek geraniowy? To przede wszystkim intensywny, słodki, przenikliwy zapach ziołowo różany o średniej nucie. W damskich zapachach kwiatowych i aldehydowych intensyfikuje kwiatowy charakter nuty głównej. Do męskich wód toaletowych typu chypre i fougere wprowadza wyczuwalny, kwiatowy akcent. - Z czym łączyć olejek geraniowy?
Geranium – olejek eteryczny doskonale łączy się z innymi olejkami. Warto więc tworzyć własne mieszanki zapachowe, które mogą posłużyć chociażby do nawaniania pomieszczeń. Spróbuj połączyć kilka kropli olejku z geranium z olejkami: szałwiowym, mandarynkowym, lawendowym, grejpfrutowym, cedrowym i bergamotowym. - Olejek z geranium na kleszcze
Czy olejek geraniowy odstrasza kleszcze? Tak! Bez wątpienia zapach pelargonii jest tym, czego kleszcze nie tolerują. Tym samym można wykorzystać ten olejek do przygotowania domowego sprayu odstraszającego kleszcze i inne insekty. W tym celu około 2-3 ml olejku należy rozpuścić w 100 g alkoholu lub też wody. - Olejek geraniowy – cena i dostępność
Olejek z geranium – gdzie kupić, aby faktycznie otrzymać sprawdzony, naturalny produkt wysokiej jakości? Tak, jak każdy inny olejek eteryczny warto kupić go od godnego zaufania producenta. Wybierając produkt KEJ otrzymujesz gwarancje najwyższej jakości, wgląd do dokumentacji potwierdzającej przeprowadzenie badań dermatologicznych, rejestrację w europejskiej bazie CPNP czy chociażby pewność, że olejek nie był testowany na zwierzętach.

Skład INCI i dodatkowe informacje
- Tak jak inne olejki eteryczne KEJ, olejek geraniowy został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
- Nie stosuj u kobiet w ciąży, dzieci i w trakcie przyjmowania leków antykoncepcyjnych.
- Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
- Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
- Do stosowania zewnętrznego.
- Ingredients/Składniki INCI: Pelargonium Graveolens Flower Oil, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Citral*, Limonene*
*naturalnie występujący w surowcu. - Numer katalogowy: 8009-0010.
Źródło:
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź
Co na to medycyna?
Zostały przeprowadzone badania, których celem było oszacowanie możliwości wykorzystania olejku eterycznego z pelargonii w roli naturalnego konserwantu kosmetycznego. Wyniki badań potwierdziły znaczącą aktywność olejku na kilka najpopularniejszych szczepów bakterii i drożdży. Tym samym, olejek ten ma udowodnione działanie przeciwdrobnoustrojowe. Materiał biologiczny do przeprowadzanych badań stanowiły szczepy referencyjne z kolekcji ATCC: Escherichia coli, Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa oraz Candida albicans.
Maciąg Kamil, Maciąg Monika (red.): Mikrobiologia medyczna i środowiskowa – wybrane zagadnienia, 2017, Lublin, Wydawnictwo Naukowe TYGIEL Sp. z o. o., 243 s., ISBN 978-83-65598-77-6.
Opinie
Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.