Olejek cytrynowy 10 ml
Olejek eteryczny cytrynowy KEJ – w 100% naturalny, wegański | Citrus Limon Peel Oil
- Poprawia kondycję skóry działając oczyszczająco i tonizująco.
- Ma działanie ujędrniające na skórę całego ciała.
- Skutecznie odświeża i dodaje blasku włosom.
- Wzmacnia i odżywia paznokcie.
- Pozytywnie wpływa na psychikę, pomaga w walce ze stresem.
- Skutecznie odstrasza owady.
14,00 zł
Na stanie
Olejek cytrynowy KEJ otrzymywany jest metodą tłoczenia na zimno i wyciskania skórek owoców. Wydajność olejku, jego właściwości organoleptyczne i skład chemiczny zależą od odmian cytryn, stopnia ich dojrzałości, okresu zbioru i regionu uprawy. Ogólnie przyjmuje się, że włoski olejek jest lepszy od południowoamerykańskiego, a nawet kalifornijskiego. Dlatego właśnie w buteleczce z naturalnym olejkiem cytrynowym KEJ znajdziesz zawsze aromat cytryn pochodzących tylko i wyłącznie ze słonecznej Italii.
Olejek cytrynowy – właściwości
Eteryczny olejek cytrynowy – zastosowanie tego naturalnego kosmetyku w przemyśle perfumeryjnym jest powszechne. Stanowi składnik wielu kompozycji, dodając im lekkości i świeżości. W połączeniu z olejkiem pomarańczowym i bergamotowym stanowi główną nutę cytrusową. Olejek cytrynowy jest także
cenionym surowcem w farmacji i kosmetologii. Ma wszechstronne działanie, dlatego też jest częstym składnikiem kosmetyków wybielających oraz odświeżających. Naturalny olejek cytrynowy doskonale sprawdza się jako dodatek do toników czy mgiełek do ciała. Ze względu na właściwości cytryny, olejek z niej wytwarzany ma dobroczynny wpływ na:
- Skórę twarzy
Olejek cytrynowy na skórę pomaga zwalczać bakterie trądzikowe, jednocześnie wygładzając blizny i delikatnie rozjaśniając skórę. Działanie keratolityczne (złuszczające naskórek) sprawia, że olejek ten na przebarwienia skórne może się okazać skuteczną terapią wspomagającą walkę z tym problemem. Olejek KEJ do twarzy wykazuje silne właściwości oczyszczające i tonizujące. Możesz go użyć w sytuacji, kiedy chcesz odblokować pory skóry i dodać cerze blasku. Ten olejek eteryczny pomoże Ci też w pozbyciu się kurzajek, odcisków i brodawek. Dobroczynne działanie, jakie ma olejek cytrynowy do kąpieli lub stosowany w formie kompresów jest niezaprzeczalne – szczególnie w przypadku łagodzenia stanów zapalnych skóry, zmniejszania problemów z opryszczką czy też z egzemą.* - Skórę całego ciała
Jeśli chodzi o regularną pielęgnację ciała, olejek cytrynowy ceniony jest ze względu na swoje właściwości ujędrniające. Dlatego też może stanowić wsparcie w walce z cellulitem oraz z rozstępami. Dodatkowo, możesz go wykorzystać w sytuacji, kiedy borykasz się z problemem zmęczonych i ciężkich nóg – pomoże zniwelować obrzęki. - Włosy
Olejek cytrynowy na włosy ma działanie odświeżające i wzmacniające. Możesz skorzystać z jego dobroczynnych właściwości w momencie, kiedy chcesz dodać swoim włosom blasku. Olejek może też pomóc w sytuacji, kiedy masz problem z nadmiernym wypadaniem włosów lub też w momencie, kiedy chcesz ograniczyć ich przetłuszczanie się.

Olejek eteryczny cytrynowy działa również na:
- Paznokcie
Jeśli zmagasz się z problemem słabych i łamliwych paznokci na skutek m.in. nieprawidłowej stylizacji hybrydowej czy żelowej to sięgnij po olejek cytrynowy. Wzmocni on i odżywi płytkę paznokcia. Możesz stosować rozcieńczony olejek na paznokcie bez obaw, podczas codziennej, regularnej pielęgnacji. Naturalny olejek cytrynowy rozjaśni skórki i je zmiękczy. Będzie też zapobiegał rozdwajaniu się paznokci. - Kondycję całego organizmu
Olejek ten wykorzystuje się jako środek obniżający ciśnienie krwi. Ma działanie przeciwanemiczne, dlatego też może być stosowany jako terapia wspomagająca leczenie niedokrwistości. Stymuluje organizm do produkcji czerwonych i białych krwinek. Na uwagę zasługuje także korzystny wpływ olejku cytrynowego na narządy wewnętrzne: wątrobę, nerki i żołądek. - Psychikę i układ nerwowy
Olejek eteryczny cytrynowy może pomóc przy zespole napięcia przedmiesiączkowego PMS. Na dodatek pobudza mózg w stanach zmęczenia oraz zamętu emocjonalnego, a także zmniejsza uczucie strachu i niepokoju. Olejek eteryczny z cytryn stosuje się wspomagająco przy radzeniu sobie z przewlekłym stresem oraz w stanach przedłużającej się apatii. Orzeźwia i jednocześnie uspakaja umysł.* - Drogi oddechowe
Olejek cytrynowy ma udokumentowane działanie bakteriobójcze, przeciwzakaźne i przeciwgorączkowe. Z tego powodu często stosuje się go jako wspomaganie leczenia chorób górnych dróg oddechowych. Łagodzi kaszel i ułatwia oddychanie.
Olejek cytrynowy – zastosowanie
Na co jest olejek cytrynowy i w jaki sposób można skorzystać z dobroczynnych właściwości, które posiada? Jak stosować go w praktyce? Możesz wykorzystać:
- do kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 5-7 krople olejku.
- podczas masażu: wymieszaj 2-4 krople olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek.
- do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci.
Co jeszcze warto wiedzieć o olejku cytrynowym?
- Olejek cytrynowy – aromaterapia
Posiada świeży, wyraźny, pobudzający i orzeźwiający zapach z wysoką nutą. W aromaterapii możesz go stosować w celach leczniczych, możesz też wykonać z jego wykorzystaniem inhalację za pomocą sauny kosmetycznej. Olejek sprawdzi się też do rozpylania w pomieszczeniach po to, aby móc wprowadzić do nich przyjemny, cytrusowy klimat. - Z czym łączyć olejek cytrynowy?
Nasz olejek w kompozycjach aromaterapeutycznych łączy się odpowiednio z olejkiem eukaliptusowym, geraniowym, jałowcowym, lawendowym, różanym, z kopru włoskiego i ylangowym. Warto eksperymentować przygotowując własne mieszanki zapachowe. - Olejek cytrynowy – cena i dostępność
Olejek cytrynowy – gdzie kupić, aby mieć pewność jego wysokiej jakości? Godny uwagi jest fakt, że ten olejek często fałszowany jest tańszym, syntetycznym cytralem. Do celów aromaterapeutycznych powinno używać się wyłącznie olejku tłoczonego i niemodyfikowanego chemicznie. Taki olejek można kupić bezpośrednio u zaufanego producenta. W KEJ dokładamy wszelkich starań do tego, aby nasz produkt wyróżniał się wysoką jakością i dobrym składem. - Olejek cytrynowy na komary i nie tylko
Olejek na owady ma działanie odstraszające. Jedną z wielu zalet olejku jest fakt, że nie tylko odstrasza komary, ale także muchy, kleszcze, a nawet gryzące i szybko rozmnażające się meszki. Na kleszcze (w objętości około 2-3 ml) możesz dodać do 100 g wody lub alkoholu aby przygotować specjalny spray do użytku domowego. Możesz nim też spryskać ubranie udając się na spacer podczas ciepłego, letniego wieczoru.

Skład INCI i dodatkowe informacje
- Tak jak inne olejki eteryczne KEJ, olejek cytrynowy został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
- Naturalny olejek eteryczny cytrynowy ma niestabilny skład chemiczny, dlatego szczególnie w jego przypadku zdecydowanie warto przechowywać go w ciemnym, chłodnym miejscu (preferowana temperatura 5-15oC) i odpowiednim opakowaniu. Nie bez powodu olejki KEJ oferowane są tylko w buteleczkach z wysokiej jakości, ciemnego szkła.
- Należy bezwzględnie przestrzegać zasady by nie stosować olejku u osób o skłonnościach do reakcji alergicznych i na skórę, która ma być wystawiona na działanie promieni słonecznych i lamp UV.
- Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
- Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
- Do stosowania zewnętrznego.
- Ingredients/Składniki INCI: Citrus Limon Peel Oil, Limonene*, Citral*, Linalool*, Citronellol*, Farnesol*, Geraniol*
*naturalnie występujący w surowcu. - Kraj pochodzenia: Włochy.
- Numer katalogowy: 8011-0010.
Źródło:
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź
Co na to medycyna?
Według publikacji z 2016 roku, która opisuje wyniki badań dotyczące działania olejku cytrynowego na bakterie beztlenowe, olejek ten wykazywał znaczące działanie przeciwdrobnoustrojowe. W olejku zidentyfikowano aż 40 różnych substancji. Aktywność przeciwdrobnoustrojowa została zbadana poprzez zestawienie olejku z bakteriami, które zostały wyizolowane od pacjentów z infekcjami górnych dróg oddechowych oraz jamy ustnej. Wyniki wykazały także, że bardziej wrażliwe na olejek cytrynowy były gram-dodatnie ziarniaki z rodzaju Staphylococcus aureus.
*Anna Kędzia, Aida Kusiak, Marta Ziółkowska-Klinkosz, Alina Gębska, Anna Wojtaszek-Słomińska, Maria Wierzbowska, Działanie na bakterie tlenowe olejku cytrynowego,
https://www.czytelniamedyczna.pl/5524,dzialanie-na-bakterie-tlenowe-olejku-cytrynowego-ol-citri.html
Opinie
Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.