Olejek cedrowy 10 ml
Olejek eteryczny cedrowy KEJ – w 100% naturalny, wegański | Cedrus atlantica
- Regeneruje, oczyszcza i tonizuje skórę twarzy. Pomaga zwalczyć cellulit.
- Hamuje proces wypadania włosów, odżywia je i dodaje im witalności.
- Wspiera odporność organizmu i pomaga zwalczyć infekcje górnych dróg oddechowych.
- Uspokaja i poprawia nastrój.
15,50 zł
Na stanie
Olejek cedrowy KEJ pozyskiwany jest z drewna cedru atlaskiego, nazywanego również czerwonym cedrem. Wydobywa się go przez destylację drobnych kawałków drewna z przegrzaną parą wodną przez 10-12 godzin. Podczas jego wytwarzania w całym procesie nie biorą udziału żadne dodatkowe substancje sztuczne. Dlatego też prezentowany olejek cedrowy wyróżnia tak wysoka jakość.
Olejek cedrowy – właściwości
Olejek z cedru wykazuje silne właściwości przeciwgrzybicze, przeciwzapalne, antyseptyczne i przeciwbólowe. Wszystko to wpływa na to, jak wiele zastosowań ma w praktyce olejek eteryczny cedrowy. Właściwości te wraz z jego wyjątkowym zapachem sprawiają, że wydaje się być niezastąpionym składnikiem męskich i damskich perfum oraz wód toaletowych. Wchodzi także w skład pomadek do ust, kremów, mydeł, pudrów oraz środków czyszczących czy dezynfekujących. Sam w sobie ma dobroczynny wpływ na:
- Skórę
Olejek cedrowy na twarz ma działanie oczyszczające, ściągające i tonizujące. Dlatego też będzie to dla Ciebie odpowiedni produkt w sytuacji, kiedy zmagasz się z trądzikiem, wypryskami skórnymi czy innymi niedoskonałościami. Olejek ten można też stosować przy różnego rodzaju chorobach skóry, takich jak chociażby wysypka. Ten naturalny kosmetyk regularnie stosowany do codziennej pielęgnacji rozpuszcza i usuwa zanieczyszczenia, a także odżywia, nawilża i regeneruje przesuszoną i spierzchniętą skórę. Jest szeroko wykorzystywany w kosmetologii i sprawdzi się nie tylko do cery tłustej i problematycznej, ale i do suchej, wiotkiej i ze zmarszczkami. Olejek cedrowy na cellulit ma działanie ujędrniające. Uelastycznia skórę i sprawia, że skórka pomarańczowa jest mniej widoczna. - Włosy
Olejek cedrowy na włosy może hamować ich wypadanie, pobudza tworzenie się nowych cebulek i znacząco je wzmacnia. Ma także działanie oczyszczające, dlatego też możesz go wykorzystać w momencie, kiedy Twoje włosy nadmiernie się przetłuszczają. Ma dobroczynny wpływ na skórę głowy i może stanowić nieocenione wsparcie w walce z łupieżem. Regularnie dodawany do kosmetyków pielęgnacyjnych do włosów ułatwia ich późniejszą stylizację, dodaje im blasku, a także przyczynia się do zwiększenia ich objętości. Jest częstym składnikiem szamponów, wcierek i odżywek.

Olejek eteryczny cedrowy działa również na:
- Paznokcie
Działanie przeciwgrzybicze olejku cedrowego wykorzystuje się m.in. w recepturach leków zwalczających grzybicę stóp i paznokci. Olejek z cedru nie tylko zabija chorobotwórcze grzyby, ale także pielęgnuje skórę i płytkę paznokcia, wzmacnia i uelastycznia tkanki.* - Układ nerwowy
W aromaterapii olejek ten wykorzystuje się głównie ze względu na właściwości uspakajające. Jego zapach pozwala zażegnać stres i zniwelować niepokój. Badania wykazały, że aromaterapia olejkiem cedrowym pobudza produkcję serotoniny – hormonu szczęścia. Dowiedziono również, że olejek cedrowy pozytywnie wpływa na proces zasypiania. Można go stosować do nawaniania sypialni, aby szybciej zapaść w głęboki sen. - Mięśnie, kości i stawy
Olejek z cedru ze względu na właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne, często dodawany jest do maści i leków na choroby reumatyczne. Ma właściwości rozgrzewające, będzie więc odpowiedni do stosowania w formie kompresów w przypadku bólu mięśni. - Układ oddechowy
Znane i cenione jest jeszcze jedno zastosowanie, jakie posiada olejek cedrowy. Zapach tego naturalnego preparatu sprawia, że jest on często wykorzystywany do inhalacji, a jego dobroczynne właściwości wspierają leczenie chorób górnych dróg oddechowych. Olejek wspomaga organizm w trakcie infekcji, ułatwia odkrztuszanie i pozbycie się kataru.
Olejek cedrowy – zastosowanie
Jeśli już wiesz, na co jest olejek z cedru – możesz bez ograniczeń czerpać z jego niezwykłych właściwości. Z pewnością docenisz także przyjemny, leśny zapach, jaki wyróżnia olejek cedrowy. Jak stosować go we własnym domu? Możesz go użyć:
- w kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 5-7 kropli olejku.
- podczas masażu: wymieszaj 2 krople olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek.
- do pielęgnacji skóry i włosów
- do aromatyzacji powietrza z kominkiem: do górnej części wlać wodę i dodać kilka kropli olejku.
Co jeszcze warto wiedzieć o olejku cedrowym?
- Olejek cedrowy – aromaterapia
Cedr, a co za tym idzie wytwarzany z niego olejek, ma naprawdę niesamowite właściwości! Jaki zapach ma cedr i czy zabiegi aromaterapeutyczne z jego wykorzystaniem będzie można zaliczyć do udanych? Atlaski olejek cedrowy ma intensywny, trwały, słodko-balsamiczny zapach z nutą średnio intensywną, górną. Mocno kojarzy się z lasem. - Z czym łączyć olejek cedrowy?
Wiedząc już, jak pachnie olejek z drzewa cedrowego, można zacząć go regularnie wykorzystywać we własnym domu. Doskonale komponuje się on z ziołami, np.: szałwią hiszpańską, lawendą i rozmarynem. Ubogaca zapachy cytrusów i przepięknie kontrastuje z kwiatowymi aromatami róży. - Olejek cedrowy – cena i dostępność
W przeciwieństwie do popularnego, lecz gorszego jakościowo chińskiego olejku cedrowego eterycznego, olejek z cedru czerwonego posiada dużo wyższą zawartość cedrolu i mniej węglowodorów terpenowych. Dlatego też kupując olejek cedrowy zawsze zwracaj uwagę na skład preparatu i wybieraj propozycje od sprawdzonych producentów. W KEJ dokładamy wszelkich starań do tego, aby nasz produkt wyróżniał się jakością i pozwalał na to, aby móc czerpać wszystkie dobroczynne właściwości prosto z natury. - Olejek cedrowy na komary
Olejek cedrowy często stosuje się do odstraszania komarów. Co więcej niewiele osób wie, że przez wiele lat wykorzystywany był jako repelent nie tylko na mrówki i korniki, ale także na szczury.

Skład INCI i dodatkowe informacje
- Tak jak inne olejki eteryczne KEJ, olejek cedrowy został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
- Olejek cedrowy powinien być przechowywany w temperaturze około 15 stopni.
- Nie stosuj u kobiet w ciąży i dzieci.
- Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
- Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
- Do stosowania zewnętrznego.
- Olejek cedrowy – skład/Ingredients/Składniki INCI: Cedrus Atlantica Oil.
- Numer katalogowy: 8004-0010.
Źródło:
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź
Co na to medycyna?
W 2021 roku w European Journal of Integrative Medicine opublikowano artykuł prezentujący wyniki badań nad olejkiem eterycznym z cedru. Potwierdziły one działanie przeciwutleniające, przeciwbakteryjne i przeciwnowotworowe tego preparatu, co daje nadzieje na kolejne publikacje rozwijające temat możliwych zastosowań olejku w medycynie i kosmetologii. Olejek eteryczny analizowano przy użyciu chromatografii gazowej sprzężonej ze spektrometrią mas (GC-MS).
Nassim Belkacem, Bachra Khettal, Mohammad Hudaib, Yasser Bustanji, Basha’Er Abu Irmaileh, Chiraz Amrine, Antioxidant, antibacterial, and cytotoxic activities of Cedrus atlantica organic extracts and essential oil, https://www.researchgate.net/publication/348684000_Antioxidant_antibacterial_and_cytotoxic_activities_of_Cedrus_atlantica_organic_extracts_and_essential_oil
Opinie
Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.