Komaroff 10 ml
Wyjątkowa mieszanka całkowicie naturalnych, wegańskich olejków eterycznych. Niezastąpiony olejek, który zapewni Ci ochronę przed niechcianymi towarzyszami podczas letnich wieczorów.
Komaroff to mieszanka olejku lawendowego, geraniowego i pomarańczowego. Zestawienie ich w ramach jednego produktu sprawia, że mogą one wzajemnie wzmacniać swoje działanie. Jest to autorska kompozycja olejków, które są silnie skoncentrowane i których zapach jest długotrwały. Olejki produkowane w KEJ są całkowicie naturalne, a w ich składzie nie znajdziesz żadnych substancji sztucznych. Możesz spokojnie cieszyć się latem spędzając czas na świeżym powietrzu – nawet w sytuacji, kiedy wilgotność powietrza jest wysoka.
16,00 zł
Na stanie
Co zawiera w sobie Komaroff i jakie ma właściwości?
Olejek na komary to mieszanka naturalnych olejków o następujących właściwościach:
- Olejek pomarańczowy – jego zapach jest świeży, przyjemny i cytrusowy. Wprawia w dobry nastrój i przywraca pozytywne myślenie. Oczyszcza umysł, ma także działanie odświeżające i pobudzające. Pomaga się skoncentrować i usuwa zmęczenie umysłowe. Może być nieocenionym wsparciem podczas leczenia zaburzeń lękowych czy depresji. Wykazuje działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. *
- Olejek lawendowy – jest jednym z popularniejszych olejków, ma działanie uspokajające, relaksujące i wyciszające. Ułatwia zasypianie, usuwa stres i usuwa uczucie zmęczenia. Zmniejsza nadpobudliwość i pozytywnie wpływa na układ nerwowy. Może być pomocny przy uporczywych bólach głowy i migrenach.
- Olejek geraniowy – wyróżnia go charakterystyczny, świeży, ziołowo-kwiatowy zapach. Ma właściwości kojące i rozgrzewające. Według literatury aromaterapeutycznej zmniejsza napięcie emocjonalne oraz pomaga w stanach lękowych. Jest także stosowany przy łagodzeniu dolegliwości związanych z menopauzą.
W jaki sposób stosować Komaroff?
Olejek na komary Komaroff może być stosowany przynajmniej na kilka różnych sposobów do:
- Przygotowania spray-u na bazie alkoholu lub wody: wystarczy wymieszać około 1-2 ml (około 30-60 kropli) olejku ze 100 g wody lub też alkoholu etylowego 40%. Przed każdorazowym użyciem spray-u należy nim mocno wstrząsnąć. Jest on idealny do spryskiwania ubrań.
- Aromatyzacji powietrza z wykorzystaniem dyfuzora olejków eterycznych lub kominka zapachowego: wystarczy wlać 4-6 kropli mieszanki olejków eterycznych do misy z wodą.
- Przygotowania oliwki: olejek na komary Komaroff (około 2-3 krople) rozpuszczamy w łyżce stołowej oliwy z oliwek lub innego oleju bazowego (olej jojoba, olej arganowy lub olej ze słodkich migdałów). Tak przygotowaną oliwkę możemy wetrzeć w skórę bezpośrednio przed wyjściem na letni spacer, ale możemy jej też użyć do pocierania miejsc po ukąszeniach owadów. Co istotne, pamiętajmy, aby nie stosować olejku bezpośrednio na skórę w jego nierozcieńczonej postaci.
Co jeszcze warto wiedzieć na temat mieszanki olejków eterycznych Komaroff?
-
Olejek na komary odpowiedni także do aromaterapii
Mieszanka olejku lawendowego, pomarańczowego i geraniowego może też doskonale sprawdzić się do nawaniania pomieszczeń w celu uzyskania świeżego, przyjemnego zapachu we wnętrzach. Olejek można wykorzystać do nakrapiania domowych tekstyliów, a także możemy użyć go do sprzątania dodając kilka kropel do wody służącej do mycia podłóg. To delikatny, kwiatowo-owocowy zapach, który może nam towarzyszyć tak naprawdę przez cały rok.
-
Olejek na komary Komaroff – dlaczego warto kupić akurat olejek KEJ?
Największą zaletą mieszanki olejków eterycznych Komaroff jest ich całkowicie naturalny skład. Dzięki temu można zapewnić sobie spokojny, wypoczynek latem na świeżym powietrzu, bez konieczności używania sztucznych substancji chemicznych. Jednocześnie, olejek na komary jest produktem silnie stężonym i wydajnym, a jego cena jest przystępna.
Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat naturalnych sposobów walki z komarami? Odwiedź naszego bloga.
Co na to medycyna?
Według opracowania Michaliny Adaszyńskiej i Marii Swarcewicz olejki eteryczne mogą być wykorzystywane w roli naturalnych repelentów. Autorki jako repelent definiują mieszaniny lub też związki chemiczne, które odstraszają komary. Olejki są pod tym względem bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko. Można wymienić przynajmniej kilka substancji, które mogą być zastąpione przez olejki eteryczne, a które także są substancjami organicznymi o zbliżonym działaniu. Jest to na przykład ftalan dimetylu, adypinian dibutylu czy estry kwasy migdałowego.
Michalina Adaszyńska, Maria Swarcewicz, Olejki eteryczne jako substancje aktywne lub konserwanty w kosmetykach, http://yadda.icm.edu.pl/baztech/element/bwmeta1.element.baztech-article-BUS8-0026-0024.
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź
Dodatkowe informacje
- Nie stosuj w pobliżu kobiet w ciąży ani dzieci.
- Ingredients/Składniki INCI: pomarańcza słodka (Citrus sinensis) ekstrakt, lawenda (Lavandula angustifolia) ekstrakt, pelargonia pachnąca (Pelargonium graveolens) ekstrakt.
- Niebezpieczeństwo – UFI: 6500-C029-G007-DDXS.
- Połknięcie może grozić śmiercią. Może powodować alergiczną reakcję skóry. Powoduje poważne uszkodzenia oczu. Podejrzewa się, że działa szkodliwie na płodność lub na dziecko w łonie matki. W przypadku połknięcia: natychmiast skontaktować się z OŚRODKIEM ZATRUĆ/lekarzem. NIE wywoływać wymiotów. W przypadku kontaktu ze skórą: umyć dużą ilością wody. W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry lub wysypki: zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza. W przypadku dostania się do oczu: ostrożnie płukać przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. Zawartość/pojemnik usuwać do odpowiednio oznakowanych pojemników na odpady, zgodnie z krajowymi przepisami.
Opinie
Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.