Olejek anyżowy 10 ml
Olejek eteryczny anyżowy KEJ – w 100% naturalny, wegański | Illicum Verum Fruit
- Oczyszcza i tonizuje skórę. Pomaga w walce z niedoskonałościami i ma działanie przeciwstarzeniowe.
- Pozwala zwalczyć stres i się zrelaksować, ułatwia zasypianie
- Wspomaga walkę z infekcjami górnych dróg oddechowych.
15,99 zł
Na stanie
Olejek anyżowy pozyskiwany jest z dojrzałych, wysuszonych i rozdrobnionych owoców anyżu gwiazdkowatego w procesie destylacji z parą wodną. Do jego produkcji nie są wykorzystywane absolutnie żadne substancje chemiczne. Dzięki temu olejek anyżowy ma takie same właściwości jak anyż. Dlatego jest szeroko wykorzystywany w aromaterapii, lecznictwie, przemyśle kosmetycznym i spożywczym.
Olejek anyżowy – właściwości
Na co jest olejek anyżowy? Skąd tak naprawdę biorą się jego dobroczynne właściwości? Olejek eteryczny anyżowy wykazuje działanie antybakteryjne i antyseptyczne. Często można znaleźć go w składzie past do zębów oraz płynów do płukania jamy ustnej. Jest też wykorzystywany jako składnik męskich wód
toaletowych. W kompozycjach zapachowych stosowany jest dla podkreślenia akcentów ziołowo-owocowych. Znajdziemy go nie tylko w kosmetykach, ale i w produktach chemii gospodarczej, a także w wyrobach medycznych. Olejek z anyżu sam w sobie posiada właściwości, które mają dobroczynny wpływ na:
- Skórę
Olejek anyżowy na skórę działa odkażająco i oczyszczająco. Będzie więc dobrym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy zmagasz się z różnymi niedoskonałościami skóry. Olejek z anyżu w kosmetyce stosowany jest w preparatach dedykowanych do walki z trądzikiem lub wypryskami. Jest uważany za naturalny przeciwutleniacz, który działa tonizująco i pozwala wyregulować ilość sebum wydzielanego w głębokich warstwach skóry. Olejek eteryczny z anyżu ma także niezaprzeczalne działanie ujędrniające na skórę. Może pomóc Ci ją wygładzić, a w konsekwencji może powstrzymywać procesy starzenia się. Olejek anyżowy na zmarszczki może być regularnie stosowany w sytuacji, kiedy chcemy sprawdzić na własnej skórze jego działanie liftingujące. - Włosy i skórę głowy
Olejek anyżowy będzie miał też dobroczynny wpływ na skórę głowy, gdyż regularnie stosowany będzie ją dogłębnie oczyszczał. Tym samym, może znacząco zmniejszyć problem zbyt szybko przetłuszczających się włosów. - Układ trawienny
Użytkownicy stosują olejek w zabiegach aromaterapeutycznych, aby przyspieszyć metabolizm. Olejek ten ma bowiem pozytywny wpływ na układ trawienny pobudzając apetyt i zmniejszając uczucie przejedzenia. Pozwala szybciej poradzić sobie ze wzdęciami czy z dyskomfortem trawiennym po posiłku*. - Rany i obrzęki
Olejek z anyżu działa antyseptycznie i przeciwgrzybiczo, dlatego użytkownicy mogą stosować go jako kurację wspomagającą gojenie się ran. Olejek warto aplikować w formie kompresów w miejscu obrzęków, bolesności mięśni czy stawów. Jest pomocny przy problemach związanych z reumatyzmem i artretyzmem, pozwoli szybciej uporać się ze stanem zapalnym oraz z dolegliwościami bólowymi. - Drogi oddechowe
Naturalny olejek anyżowy jest częstym składnikiem preparatów na kaszel. Ma pozytywny wpływ na oskrzela i udrażnia drogi oddechowe. Pomaga zwalczać bakterie oraz wirusy przyspieszając proces zdrowienia w przebiegu różnego rodzaju infekcji. - Układ nerwowy
Chcesz się zrelaksować, wyciszyć i zwalczyć stres po ciężkim dniu? Możesz wykonać jeden z zabiegów aromaterapeutycznych z wykorzystaniem olejku anyżowego. Ma on pozytywny wpływ na psychikę, zmniejsza nerwowość i ułatwia zasypianie.

Olejek anyżowy – zastosowanie
Jak stosować olejek anyżowy we własnym domu? Możesz go wykorzystywać przynajmniej na kilka sposobów. Przede wszystkim będzie odpowiedni:
- do kąpieli: do ½ wanny ciepłej wody dodaj 3 krople olejku.
- do masażu: wymieszaj 2 krople olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego, np. arganowego, jojoba, z wiesiołka lub łyżką oliwy z oliwek.
- do aromaterapii z wykorzystaniem dyfuzorów lub kominków zapachowych.
- do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci: dodaj 1 kroplę olejku do kosmetyku.
Co jeszcze trzeba wiedzieć o olejku anyżowym?
- Olejek anyżowy – aromaterapia
Jak pachnie olejek od KEJ? Jest on bezbarwną lub lekko żółtawą cieczą, ma intensywny, charakterystyczny, słodko-ostry zapach z intensywną nutą górną i środkową. Można regularnie stosować ten naturalny preparat w zabiegach aromaterapeutycznych. - Z czym łączyć olejek anyżowy?
W mieszankach zapachowych nasz olejek dobrze komponuje się z olejkami: lawendowym, eukaliptusowym, pomarańczowym, sosnowym i rozmarynowym. Warto wykorzystywać różne zestawienia naturalnych olejków eterycznych tak, aby stworzyć własne zapachy do rozpylania w mieszkaniu czy stosowania podczas relaksującej kąpieli. - Olejek anyżowy – cena i dostępność
Gdzie kupić ten naturalny preparat? Polecamy wybierać olejki oferowane przez sprawdzonych, godnych zaufania producentów – wówczas można mieć pewność wszystkich dobroczynnych właściwości produktu. Skład naturalnego olejku eterycznego jest w rzeczywistości stosunkowo prosty, zawiera on jedynie kilka substancji, z których jedna: Trans-Anethole przeważa. - Olejek anyżowy na komary
Ten naturalny olejek skutecznie zniechęca nie tylko komary, ale przede wszystkim muchy oraz pchły. Można dodać go do domowej mieszanki odstraszającej różnego rodzaju insekty.

Skład INCI
Dodatkowe informacje
- Olejek anyżowy KEJ, podobnie jak inne nasze olejki eteryczne, przeszedł badania dermatologiczne i został zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
- Olejek najlepiej przechowywać z dala od promieni słonecznych, w temperaturze niższej niż 25 stopni. W niskich temperaturach ulega krystalizacji. Aby przywrócić jego ciekłą konsystencję, włóż butelkę z olejkiem anyżowym na chwilę do ciepłej wody.
- Nie stosuj w dużych dawkach ani przez dłuższy czas.
- Nie stosuj u kobiet w ciąży i dzieci.
- Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
- Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
- Do stosowania zewnętrznego.
- Olejek anyżowy – skład/Ingredients/Składniki INCI: Illicum Verum Fruit/Seed Oil, Limonene*, Linalool*.
*naturalnie występujące w surowcu - Kraj pochodzenia: Chiny.
- Numer katalogowy: 8006-0010.
Źródło:
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź
Co na to medycyna?
Przeprowadzone badania potwierdziły przeciwbakteryjne działanie olejku anyżowego. Największa aktywność olejku dotyczyła Gram-dodatnich pałeczek i ziarniaków, odrobinę mniejsza Gram-ujemnych bakterii beztlenowych. Najbardziej wrażliwymi bakteriami okazały się Tannerella forsythia, Fusobacterium necrophorum, Bacteroides vulgatus i Bacteroides uniformis. Specjaliści wyizolowali materiał do analizy z jamy ustnej oraz z górnych dróg oddechowych.
Anna Kędzia, Andrzej W. Kędzia, Wrażliwość bakterii beztlenowych na olejek anyżowy (Oleum anisi),
https://www.czytelniamedyczna.pl/6328,wrazliwo-bakterii-beztlenowych-na-olejek-anyzowy-oleum-anisi.html
Opinie
Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.