Olejek eukaliptusowy 10 ml

Olejek eteryczny eukaliptusowy KEJ – w 100% naturalny, wegański | Eucalyptus Globulus

  • Skutecznie wspomaga walkę z trądzikiem dogłębnie oczyszczając skórę.
  • Odżywia łamliwe i cienkie włosy.
  • Łagodzi bóle mięśni i stawów.
  • Doskonały do inhalacji górnych dróg oddechowych ze względu na działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

10,50 

Na stanie

Olejek eukaliptusowy KEJ otrzymywany jest ze świeżych liści lub ulistnionych gałązek metodą destylacji z parą wodną. Cały proces trwa około godziny i nie biorą w nim udziału żadne substancje chemiczne.
Dzięki temu olejek zachowuje wyjątkowe właściwości eukaliptusa i na szeroką skale wykorzystywany jest w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym oraz spożywczym.

Olejek eukaliptusowy – właściwości

Olejek eteryczny eukaliptusowy wyróżnia się swoim orzeźwiającym, charakterystycznym zapachem oraz wszechstronnym zastosowaniem. Jest częstym dodatkiem do płynów odświeżających, preparatów łagodzących podrażnienia, a także tych na oparzenia skóry. Dobroczynne właściwości, które posiada przede wszystkim wpływają na:

  • Skórę
    Olejek eukaliptusowy na twarz ma silne właściwości antyseptyczne, sprawdzi się w terapii trądziku i w innych bakteryjnych zakażeniach skóry. Możesz go wykorzystać w przypadku chęci zmniejszenia widoczności blizn potrądzikowych. Nasz olejek wyróżnia się także niesamowitym działaniem odświeżającym, chłodzącym i orzeźwiającym. Jest polecany do cery mieszanej, tłustej lub też problematycznej. Jeśli więc chodzi o naturalny olejek eteryczny eukaliptusowy – zastosowanie w kosmetyce tego naturalnego kosmetyku jest powszechne.
  • Włosy
    Olejek ten na włosy będzie odpowiedni w przypadku, kiedy masz problem z objętością włosów, które są cienkie, łamliwe i bez życia. Wyreguluje pracę gruczołów łojowych, dlatego też sprawdza się doskonale w pielęgnacji włosów z tendencją do przetłuszczania się. Olejek eukaliptusowy naturalny ma przyjemny, mentolowy zapach i delikatnie chłodzi skórę głowy.
  • Układ krążenia
    Na co jest dobry olejek, jeśli chodzi o układ krążenia? Przede wszystkim pobudza i wzmacnia pracę serca. Może być pomocny w schorzeniach sercowo-naczyniowych, chociaż zaleca się ostrożność w przypadku stosowania go u osób z nadciśnieniem tętniczym.*
  • Mięśnie i stawy
    Olejek eukaliptusowy zmniejsza obrzęki, łagodzi bóle stawowe i mięśniowe działając rozkurczowo. Zmieszany z olejkiem jałowcowym i cytrynowym może stanowić kurację wspomagającą leczenie reumatoidalnego zapaleniu stawów. Czy można się smarować olejkiem eukaliptusowym w czystej formie na bolące miejsca? Zaleca się wykonywanie specjalnych kompresów rozcieńczając olejek, na przykład z olejem bazowym tak, aby nie stosować go w silnie skoncentrowanej formie bezpośrednio na skórę. Zabieg warto poprzedzić próbą uczuleniową.*
  • Górne drogi oddechowe
    Olejek eukaliptusowy na katar – czy warto wykorzystywać go w takim przypadku? Ze względu na niezwykle silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, olejek ten wchodzi w skład szerokiej gamy parafarmaceutyków przeznaczonych do leczenia stanów zapalnych gardła i górnych dróg oddechowych. Aby przyspieszyć proces zdrowienia w przebiegu infekcji, warto wykorzystać olejek do inhalatora. Pomoże on pozbyć się zalegającej wydzieliny i udrożni zatkany nos – na zatoki, suchy kaszel, grypę czy na ból gardła to doskonała, domowa kuracja, która pomoże poradzić sobie z uciążliwymi dolegliwościami.*
  • Higienę jamy ustnej
    Olejek eukaliptusowy to także nieodłączny składnik wielu preparatów do higieny jamy ustnej. Wchodzi w skład past do zębów, płukanek, a nawet gum do żucia. Jego charakterystyczny zapach odświeża oddech ograniczając przy tym rozwój bakterii.
Naturalny olejek eteryczny eukaliptusowy, 10 ml

Olejek eukaliptusowy – zastosowanie

Bez przeszkód możesz wykorzystywać ten naturalny kosmetyk we własnym domu. Ile kropli olejku eukaliptusowego należy wlać, aby uzyskać pożądany efekt? To, jak stosować olejek eukaliptusowy w praktyce zależy od Ciebie. Możesz użyć go:

  • w kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 5-7 kropli olejku.
  • podczas masażu: jeśli zastanawiasz się, jak rozcieńczyć olejek eukaliptusowy to zasada jest prosta – wymieszaj 2 krople z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek.
  • w inhalacji:
  • jako dodatek do kompresorów.
  • do pielęgnacji skóry i włosów.

Co jeszcze warto wiedzieć o olejku eterycznym eukaliptusowym?

  • Olejek eukaliptusowy – aromaterapia
    Czy można wdychać olejek eukaliptusowy? Jak najbardziej, ma on świeży, intensywny, orzeźwiający, mentolowo-ziołowy zapach z wyraźną, wysoką nutą kamfory. Jeśli się więc zastanawiasz, czy nasz olejek do inhalacji będzie odpowiedni – jest to jak najbardziej wskazane ze względu na jego właściwości prozdrowotne. Dodatkowo, jeśli właśnie doszło w Twoim domu do nerwowej wymiany zdań, wlej kilka-kilkanaście kropel olejku eukaliptusowego do kominka zapachowego. Unoszący się zapach szybko oczyści atmosferę po kłótni, uspokoi wzburzone emocje i umysł.
  • Z czym łączyć olejek eukaliptusowy?
    Eukaliptus odpowiednio komponuje się z olejkiem bergamotowym, jałowcowym, lawendowym, cytrynowym, rozmarynowym i sosnowym. Możesz tym samym stworzyć własne, unikalne mieszanki zapachowe.
  • Olejek eukaliptusowy – cena i dostępność
    Gdzie kupić, aby mieć gwarancję jego jakości? Najlepiej u sprawdzonego dostawcy. Wybierając naturalny olejek eteryczny KEJ masz pewność, że surowiec, z którego został stworzony pochodzi z ekologicznych źródeł, sam olejek nie był testowany na zwierzętach, został przebadany dermatologicznie i posiada wszystkie cenne właściwości.
  • Olejek eukaliptusowy do ucha
    Dzięki właściwościom przeciwbólowym, antyseptycznym, bakterio- i wirusobójczym, olejek eukaliptusowy może doraźnie pomóc w przypadku bólu ucha w oczekiwaniu na wizytę lekarską. Dodaj (2-4 krople) do łyżeczki oleju bazowego i wymieszaj. Niewielki kawałek waty lub kosmetycznego wacika zmocz w bardzo ciepłej wodzie, a następnie w olejowej mieszance. Tak powstały kompres umieść w bolącym uchu, tuż przy otworze przewodu słuchowego. Pod żadnym pozorem nie należy wciskać go w głąb ucha.
  • Olejek eukaliptusowy na roztocza
    Badania naukowe wykazały, że we wnętrzach nawanianych olejkiem eukaliptusowym roztocza rozwijają się znacznie słabiej. Jeśli więc jesteś alergikiem, warto wyposażyć się w kominek zapachowy lub dyfuzor oraz buteleczkę olejku eukaliptusowego.
  • Olejek eukaliptusowy na komary
    Jednym z zastosowań olejku jest odstraszanie nim nie tylko komarów, ale także innych owadów, zwłaszcza w połączeniu z olejkami z bergamoty i lawendy. Dodatkowo, skutecznie łagodzi ukąszenia i powstałe przez to pęcherze.
  • Czy olejek eukaliptusowy pobudza?
    Olejek ułatwia koncentrację i orzeźwia umysł. Może sprawić, że będziemy się czuli znacznie bardziej zmotywowani do podejmowania wyzwań dnia codziennego. Ma więc poniekąd działanie pobudzające.
Naturalny olejek eukaliptusowy KEJ

Skład INCI

Dodatkowe informacje

  • Tak jak inne olejki eteryczne KEJ, olejek eukaliptusowy został przebadany dermatologicznie i jest zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.
  • Nie stosuj u chorych na epilepsję i u osób z wysokim ciśnieniem.
  • Olejek eukaliptusowy dla niemowląt i dla dzieci poniżej 6 lat nie będzie odpowiedni i nie należy go stosować.
  • Nie stosuj go także u kobiet w ciąży.
  • Nie stosuj nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
  • Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
  • Do stosowania zewnętrznego.
  • Ingredients/Składniki INCI: Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Limonene*.
    *naturalnie występujący w surowcu.
  • Kraj pochodzenia: Chiny.
  • Numer katalogowy: 8001-0010.

Źródło:
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź

Co na to medycyna?

Przeprowadzone zostały badania, których celem była ocena działania olejku eukaliptusowego na 31 bakterii tlenowych. W badaniu uwzględnione zostały bakterie wyizolowane od pacjentów z infekcjami jamy ustnej, dróg oddechowych, przewodu pokarmowego i skóry właściwej. Wyniki potwierdziły działanie przeciwbakteryjne olejku, gdzie najbardziej wrażliwe były gram-dodatnie ziarniaki i pałeczki.

Anna Kędzia, Barbara Kochańska, Aida Kusiak, Ewa Kwapisz, Maria Wierzbowska, Ocena działania olejku eukaliptusowego na bakterie tlenowe,
https://www.czytelniamedyczna.pl/3814,ocena-dzialania-olejku-eukaliptusowego-na-bakterie-tlenowe.html

Opinie

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie
Dodaj opinie
Pokaż opinie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Olejek eukaliptusowy 10 ml”