Olejek geraniowy 10 ml
Olejek eteryczny geraniowy KEJ – w 100% naturalny, wegański | Pelargonium Graveolens oil
Olejek geraniowy KEJ powstaje w wyniku hydrodestylacji lub destylacji z przegrzaną parą wodną świeżego ziela pelargonii z parą wodną. Proces ten w rzeczywistości trwa 1,5-2h i jest całkowicie naturalny. Nie biorą w nim udziału żadne substancje chemiczne, dzięki czemu olejek zatrzymuje swoje niezwykłe właściwości. Na szeroką skalę używany jest w przemyśle kosmetycznym i perfumeryjnym jako naturalny składnik wielu kompozycji zapachowych.
49,00 zł
Na stanie
Olejek geraniowy – właściwości kosmetyczne
Olejek geraniowy jest nie tylko szeroko wykorzystywany do produkcji perfum, ale także do aromatyzowania kosmetyków i mydeł. W damskich zapachach kwiatowych i aldehydowych intensyfikuje kwiatowy charakter nuty głównej. Do męskich wód toaletowych typu chypre i fougere wprowadza wyczuwalny, kwiatowy akcent. Dodatkowo sam w sobie ma właściwości:
- odświeżające i ściągające
- jest dobrym tonikiem do całego ciała
- ożywia bladą cerę poprawiając jej ukrwienie
- regeneruje skórę
- reguluje wydzielanie sebum
- stosowany pomocniczo przy cellulicie
- polecany do wszystkich typów skóry: normalnej, suchej i tłustej, gdyż równoważy obecność łoju – odżywiającej substancji tłuszczowej
- pielęgnuje włosy normalne i suche.
Jak stosować olejek geraniowy?
- w kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 4-6 kropli olejku
- do masażu: wymieszaj 3 krople olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka lub łyżką oliwy z oliwek
- przy pielęgnacji skóry i włosów
- w inhalacji: wlej 3-5 kropli do wypełnionej ciepłą wodą sauny kosmetycznej
Olejek geraniowy – właściwości aromaterapeutyczne
Obecnie w aromaterapii olejek z geranium uważany jest za panaceum i stosowany jest bardzo często. Ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, odkażające, kojące, przeciwzapalne, przeciwdepresyjne, moczopędne, a także rozgrzewające. Jest polecany do inhalacji przy przeziębieniu, katarze, kaszlu i grypie. Ponadto, może łagodzić napięcie nerwowe, stany lękowe, zaburzenia seksualne, problemy menopauzy, takie jak uderzenia gorąca, nagłe rumieńce czy zmienne nastroje. Jednocześnie użyty do masażu wspomaga usuwanie cellulitu, zmniejsza obrzęki, poprawia krążenie krwi i rozluźnia napięcia mięśniowe. Kompresy z olejkiem geraniowym stosuje się przy trądziku, grzybicy a nawet łupieżu*.
Co jeszcze warto wiedzieć o naturalnym olejku geraniowym?
-
Olejek geraniowy a infekcje ucha
Z uwagi na swoje działanie przeciwgrzybicze oraz przeciwbakteryjne olejek z geranium może być stosowany w przypadku infekcji ucha jako środek łagodzący objawy chorobowe. Pamiętajmy jednak wtedy o stosowaniu jedynie zewnętrznym, a nie doustnym oraz o tym, że olejek nie jest produktem leczniczym!
-
Gdzie kupić olejek geraniowy?
Olejek z geranium, tak jak każdy inny olejek eteryczny warto kupić od godnego zaufania producenta. Wybierając produkt KEJ, otrzymujesz gwarancje najwyższej jakości, wgląd do dokumentacji potwierdzającej przeprowadzenie badań dermatologicznych, rejestrację w europejskiej bazie CPNP, czy chociażby pewność, że olejek nie był testowany na zwierzętach.
-
Porady KEJ
Masz problem z tzw. stopą atlety? Już jedna kropla olejku geraniowego wprowadzona na róg wacika i przyłożona do zmienionego chorobowo miejsca pomoże w łagodzeniu objawów grzybicy międzypalcowej stóp oraz powstających liszajów.
Olejek geraniowy w kompozycjach zapachowych odpowiednio łączy się z olejkiem:
- cedrowym
- bergamotowym
- szałwiowym
- grejpfrutowym
- lawendowym
- mandarynkowym.
Z geranium wydobywa się intensywny, słodki, przenikliwy zapach ziołowo-różany o średniej nucie. Więcej informacji o olejku, które z pewnością Cię zaciekawią znajdziesz na naszym blogu.
Przeciwwskazania:
Nie stosować u kobiet w ciąży, dzieci i w trakcie przyjmowania leków antykoncepcyjnych.
Uwaga: Nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
Ingredients/Składniki INCI:
Pelargonium Graveolens Flower Oil, Citronellol*, Geraniol*, Linalool*, Citral*, Limonene*
* naturalnie występujący w surowcu.
Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
Kraj pochodzenia:
Chiny
Numer katalogowy: 8009-0010
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź
Opinie
Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.