Olejek grejpfrutowy 10 ml

Olejek eteryczny grejpfrutowy KEJ – w 100% naturalny, wegański | Citrus Grandis Peel Oil

Olejek grejpfrutowy pozyskiwany jest przez wyciskanie, metodą tłoczenia na zimno lub odwirowywanie świeżych skórek owoców. Jego wzmacniające i odżywiające właściwości sprawiają, że olejek stał się powszechnie stosowanym domowym remedium na depresję i wyczerpanie nerwowe.

25,00 

Na stanie

Olejek eteryczny grejpfrutowy – właściwości

Naturalny olejek grejpfrutowy ma wiele wartościowych właściwości. Doskonale nadaje się do cery tłustej i problematycznej. Jest pomocny w walce z pomarańczową skórką i niechcianymi rozstępami. Stosowany w masażach dodatkowo wspomaga kuracje odchudzające. Jego niepowtarzalny zapach pozwala się głęboko zrelaksować. Sam w sobie olejek z grejpfruta posiada właściwości:

  • wspomagające porost włosów,
  • tonizujące
  • jest idealny do kosmetyków,
  • łagodzi wypryski skórne,
  • jest polecany do cery tłustej,
  • oczyszcza pory skórne, reguluje wydzielanie sebum,
  • rozjaśnia przebarwienia,
  • stosowany jest pomocniczo przy rozstępach i cellulicie,
  • opóźnia procesy starzenia,
  • ma działanie antyoksydacyjne.

Jak stosować olejek grejpfrutowy?

  • aromaterapia:
    •  do kąpieli: dodaj do ½ wanny ciepłej wody 3-5 kropli olejku
    • rozpyl przy użyciu dyfuzora lub wlej kilka kropel do miski z gorącą wodą
  • podczas masażu: wymieszaj 3-5 kropli olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka lub łyżką oliwy z oliwek.

Na co stosować olejek grejpfrutowy?

Olejek grejpfrutowy posiada szereg właściwości i zastosowań. W badaniach wykazano, że hamuje rozwój bakterii psujących żywność i szczepów chorobotwórczych przenoszonych przez jedzenie. Wykazuje działanie przeciwgrzybicze oraz przeciwutleniające. Wiele mówi się także o relaksujących funkcjach olejku grejpfrutowego i jego korzystnym wpływie na układ pokarmowy. Pobudzający zapach tego produktu świetnie się sprawdza podczas aromaterapii. Jako antyoksydant korzystnie wpływa na skórę dojrzałą, a jego balansujące działanie doceniają właścicielki włosów skłonnych do przetłuszczania.

Na włosy

Wzbogać swój szampon, odżywkę lub maskę o kilka kropel olejku z grejpfruta, aby Twoje włosy stały się pełne blasku po każdym myciu. W ten sposób kosmetyki staną się bardziej orzeźwiające, a cebulki włosów zostaną pobudzone do pracy, co poskutkuje  szybszym wzrostem włosów. Olejek grejpfrutowy na włosy warto też nałożyć, gdy walczysz z łupieżem. Dzięki przeciwgrzybiczym właściwościom przyspieszy on proces zdrowienia.

Na twarz

Olejek grejpfrutowy stosowany na twarz ma działanie tonizujące. Wykorzystując olejek w roli tonika, odświeżasz cerę, hamujesz wydzielanie łoju i utrzymujesz odpowiedni poziom nawilżenia. Dodatkowo, jako kosmetyk, olejek grejpfrutowy oczyszcza pory skórne oraz zapobiega zaskórnikom. Likwiduje plamy i rozjaśnia drobne przebarwienia. Antyoksydacyjny i orzeźwiający olejek z grejpfruta docenią również osoby z dojrzałą cerą. Dzięki tym właściwością produkt hamuje proces starzenia i nadaje twarzy zdrowy, młodzieńczy blask.

Aromaterapia

Oczyść swój umysł i zapewnij sobie przyjemne chwile relaksu. Świeży, cytrusowy zapach eterycznego olejku grejpfrutowego pomoże zredukować stres i doda energii. Olejek grejpfrutowy w aromaterapii poprawia nastrój, redukuje stres i lęk, działa jak naturalny antydepresant.* Może pomóc podczas pracy i nauki wspierając koncentrację i utrzymanie skupienia.

Na cellulit i rozstępy

Masaż olejkiem grejpfrutowym może działać wspomagająco w walce z cellulitem, pobudzając skórę i nadając jej gładkość oraz zdrowy wygląd. Nie zapomnij, by przed nałożeniem grejpfrutowego olejku eterycznego przygotować mieszankę przy użyciu oleju bazowego (np. jojoba, arganowego lub łyżką oliwy z oliwek) i dopiero ją nanieść na skórę. W ten sposób zapobiegniesz ewentualnym podrażnieniom. Chociaż olejek grejpfrutowy cieszy się uznaniem jako składnik kosmetyków antycellulitowych i przeciw rozstępom, pamiętaj, że idealne rezultaty wymagają kompleksowego podejścia.

Na grzybicę

Przeciwgrzybiczne właściwości olejku grejpfrutowego mogą być wartościowym dodatkiem w pielęgnacji skóry i paznokci. Olejek z grejpfruta może wspierać, ale nie zastąpi specjalistycznych leków przeciwgrzybicznych.

Na odchudzanie

Diety sokowe z wykorzystaniem grejpfruta sprawiły, że również olejkowi grejpfrutowemu przypisano skuteczność w odchudzaniu. Nie ma jednak badań, które stanowczo by to potwierdzały. Można podejrzewać, że jego specyficzny zapach ograniczy apetyt, zmniejszając ryzyko przejadania. Z kolei masaże brzucha z użyciem olejku poprzez manualne pobudzenie jelit zapobiegają zaparciom, co także uwidoczni się w nieco szczuplejszym obwodzie brzucha, uczuciu lekkości i odrobinę mniejszej wadze.

Co jeszcze warto wiedzieć o olejku grejpfrutowym?

  • Jak przechowywać naturalny olejek grejpfrutowy?

    Olejek eteryczny grejpfrutowy jest substancją silnie skoncentrowaną i, mimo że jest nietoksyczny, niedrażniący i u większości osób nie wywołuje reakcji alergicznych, jego trwałość w szklanej buteleczce jest stosunkowo krótka, dlatego zawsze po użyciu należy ją dokładnie zakręcić i odstawić do ciemnego miejsca, najlepiej o temperaturze poniżej 25oC

  • Cena olejku grejpfrutowego

    Wydajność tłoczenia w porównaniu do innych cytrusów jest bez wątpienia dużo mniejsza – z 1 tony skórek grejpfruta, pochodzących z odpadu po produkcji soków otrzymuje się jedynie 1,2 kg olejku. Dlatego jest sporo droższy od innych olejków cytrusowych. Warto zwrócić na to uwagę i ograniczyć zaufanie, zwłaszcza jeśli jakiś producent oferuje olejek grejpfrutowy w takiej samej cenie jak pomarańczowy, czy cytrynowy.

Tak jak inne olejki eteryczne KEJ, olejek grejpfrutowy został przebadany dermatologicznie i zarejestrowany w europejskiej bazie CPNP.

Przeciwwskazania: Nie stosować na skórę, która ma być wystawiona na działanie promieni słonecznych i lamp UV.

Uwaga: Nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem zaleca się przede wszystkim wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).

Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.

Do stosowania zewnętrznego.

Ingredients/Składniki INCI:
Citrus Grandis Peel Oil, Limonene*, Citral*, Linalool*
* naturalnie występujący w surowcu.

Kraj pochodzenia:
USA

Numer katalogowy: 8021-0010

Źródła:

*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź
A. Shahnawaz, H S Rattanpal, K. Gul, R. A. Dar, A. Sharma, Chemical composition, antioxidant activity and GC-MS analysis of juice and peel oil of grapefruit varieties cultivated in India, Journal of Integrative Agriculture 2019, 18(7), s. 1634–1642, Ludhiana.
P. Wróblewska-Łuczka, Prozdrowotne działanie olejków eterycznych cytrusów, Medycyna Środowiskowa – Environmental Medicine 2020, Tom 23, Nr 1–4, 39–43, [dostęp: 02.11.2023].
J. Góra, A. Lis, Najcenniejsze olejki eteryczne cz. I, Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej, Łódź 2012.

Opinie

Nie ma jeszcze opinii o tym produkcie
Dodaj opinie
Pokaż opinie

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Olejek grejpfrutowy 10 ml”