Olejek jałowcowy z szyszkojagód 10 ml
Olejek eteryczny jałowcowy z szyszkojagód KEJ – w 100% organiczny, wegański | Juniperus Communis Fruit Oil
Olejek jałowcowy z szyszkojagód pozyskiwany jest poprzez destylację rozdrobnionych, dojrzałych jagód z parą wodną. W Polsce olejek uważany jest za surowiec farmakopealny. Podobnie jak sam jałowiec wykazuje działanie moczopędne i żołądkowe, dodatkowo jest składnikiem wielu gotowych środków przeciwbólowych do nacierania oraz preparatów dermatologicznych na ropne odmiany trądziku i problemy skórne.
31,00 zł
Na stanie
Olejek jałowcowy – właściwości kosmetyczne
Olejek jałowcowy z jagód stosuje się w kosmetyce do produkcji toników, płynów po goleniu oraz produkcji perfum. Zwrócić na niego uwagę powinny szczególnie osoby z cerą tłustą, mieszaną i problematyczną. Dodatkowo może pomóc przy problemach z trądzikiem, łupieżem, łojotokiem, a nawet owrzodzeniach skóry. W organizmie reguluje gospodarkę płynami, dlatego tak często używany jest przy cellulicie i powracającej wciąż otyłości. Sam w sobie ma działanie na przykład:
- oczyszczające, tonizujące i odświeżające,
- łagodzi wypryski skórne,
- reguluje wydzielanie sebum,
- stosowany pomocniczo przy rozstępach i cellulicie,
- polecany do skóry tłustej.
Zastosowanie olejku jałowcowego:
- do kąpieli: wlej do ½ wanny ciepłej wody 5-7 kropli olejku.
- podczas masażu: wymieszaj 3-5 kropli olejku z łyżką stołową dowolnego oleju bazowego np. arganowego, jojoba, z wiesiołka, z pestek winogron lub łyżką oliwy z oliwek.
- przy pielęgnacji skóry.
Olejek jałowcowy w aromaterapii
Obecnie olejek jałowcowy z szyszkojagód ze względu na swoje właściwości znajduje szerokie zastosowanie w aromaterapii. Inhalacje polecane są zwłaszcza przy zmęczeniu umysłowym, stanach stresowych, lękowych, a także w zaburzeniach miesiączkowania. Kąpiele pomagają zwalczyć ospałość i apatię. Poza tym olejek wykorzystuje się do łagodzenia bóli reumatycznych, mięśniowych i nerwobóli*.
Co jeszcze warto wiedzieć o olejku jałowcowym?
-
Rodzaje i ceny olejku jałowcowego
Przy zakupie olejku jałowcowego warto zwracać baczną uwagę na to z jakiego surowca został on wykonany. W rzeczywistości często niestety, ogólnie jako olejek jałowcowy określany jest olejek otrzymywany z gałązek jałowca i masy drzewnej, który wykazuje znacznie mniejszą skuteczność, ale jest o wiele tańszy w produkcji.
-
Olejek jałowcowy na insekty
Od lat wiele osób w swoich domach dalej stosuje olejek jałowcowy jako naturalny sposób na odstraszanie wszy, kleszczy i pcheł.
-
Porady KEJ
Olejku jałowcowego z pewnością powinny unikać kobiety w ciąży oraz osoby ze schodzeniami nerek. W większych ilościach może doprowadzić do podrażnienia skóry.
Olejek jałowcowy z szyszkojagód ma zapach intensywny, słodkawy, leśny, balsamiczny. Nuta średnia. Odpowiednio komponuje się z olejkiem:
- bergamotowym,
- szałwiowym,
- geraniowym,
- grejpfrutowym,
- lawendowym,
- rozmarynowym.
Tak jak inne olejki, olejek jałowcowy posiada badania dermatologiczne i zarejestrowany jest w europejskiej bazie CPNP.
Więcej inspirujących ciekawostek i informacji znajdziesz już teraz zaglądając na nasz blog.
Przeciwwskazania: Nie stosować u kobiet w ciąży.
Uwaga: Nie stosować nierozcieńczonych olejków bezpośrednio na skórę. W celu wyeliminowania niekorzystnych reakcji alergicznych przed zastosowaniem bezwzględnie zaleca się wykonanie próby na małym fragmencie skóry (kroplę olejku rozpuścić w łyżce stołowej oleju roślinnego i nanieść na skórę).
Olejek jest produktem kosmetycznym. Produkt nie jest wyrobem medycznym, ani produktem leczniczym. Stosowanie produktu kosmetycznego nie może zastępować stosowania produktu leczniczego, a w przypadku choroby należy zasięgnąć porady lekarza.
Do stosowania zewnętrznego.
Ingredients/Składniki INCI:
Juniperus Communis Fruit Oil, Limonene*, Geraniol*, Citronellol*, Linalool*
* naturalnie występujący w surowcu.
Numer katalogowy: 8022-0010
*Najcenniejsze olejki eteryczne, cz. II, Anna Lis, Monografie Politechniki Łódzkiej, Łódź
Opinie
Musisz się zalogować, aby dodać opinię.
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.