Jak pielęgnować brodę i wąsy?
Zapuszczanie brody przez mężczyzn, to ostatnio bardzo popularne zjawisko. Noszenie brody stało się modne, a na rynku fryzjerskim pojawiły się salony zajmujące się tylko strzyżeniem i pielęgnacją męskiego zarostu i włosów. Zapuszczanie brody to nie lada wyzwanie. Nie wystarczy, że będzie rosła. Broda ma być wizytówką mężczyzny, a skoro tak należy o nią odpowiednio zadbać. W jaki sposób zapuścić brodę i jak ja pielęgnować?
Oczywiście najprościej jest znalezienie dobrego barbera, który nada kształt zarostowi. Częste przycinanie włosów oraz dbanie o ich jakość, powoduje, że szybciej odrastają oraz gęstnieją. Na razie możesz poznać kilka naszych porad, dzięki którym Twoja broda będzie wyglądała jak po wyjściu od barbera.
Codzienne szczotkowanie włosów – chcąc oczyścić brodę z zanieczyszczeń i kurzu, który gromadzi się przez cały dzień w zaroście, czy też oczyścić skórę z sebum, szczotkuj ją specjalną szczotą do zarostu. Wyczesana broda wpływa na jakość włosa oraz na jego szybkość wzrostu. Kartacz, bo tak nazywa się szczotka barberska, powinien być jak najlepszej jakości, wtedy będziesz miał gwarancję, że broda jest odpowiednio przygotowana do dalszej pielęgnacji, a włosy z czasem łatwiej będą się układały oraz nabiorą blasku.
Oczyszczanie brody – tak jak włosy na głowie, tak i broda czy wąsy potrzebują odpowiedniego szamponu. Jeśli Twój szampon do włosów nie zawiera sztucznych składników, parabenów ani SLS, spokojnie możesz używać go również do mycia brody. Jednak każdy ma inny rodzaj włosa, a szampony, które sprawdzają się na skórze głowy, mogą nie dawać rady z zarostem. Jeśli broda po umyciu jest szorstka, źle układa się, warto spróbować użyć szamponu przeznaczonego do pielęgnacji zarostu. Podpowiadamy! Do oczyszczenia skóry i brody doskonale nadają się szampony ziołowe przeznaczone dla dzieci, które są delikatne, a jednocześnie skutecznie pozbywają się resztek jedzenia, nieprzyjemnych zapachów, który pochłania broda w ciągu całego dnia. Nie polecamy zwykłego mydła do mycia twarzy (chyba że będzie to odpowiednie do brody), ponieważ nadmiernie wysuszy skórę oraz włosy. Do szamponu polecamy dodać dwie krople olejku miętowego KEJ, który dodatkowo oczyści skórę i włosy oraz pozostawi uczucie świeżości na długi czas.
Odżywianie – tak jak włosy na skórze głowy, czy ciało potrzebuje balsamu i odżywek, tak broda również potrzebuje nawilżania i odżywiania. Mówiąc odżywianie, mamy na myśli również odpowiednie odżywianie organizmu. Jeśli chcesz, aby Twoja broda była gęsta, lśniąca i mocna włącz do swojej diety takie produkty jak tłusta ryba, orzechy, morele, awokado, marchewka jabłka i cytryna.
Unikanie stresu i jakościowy sen – początek wypadania włosów upatruje się w nadmiarze stresu. Pęd życia, stresujące sytuacje w pracy, mała ilość snu to czynniki, które zdecydowanie wpływają na nasz organizm, w tym na kwestię wypadania włosów. Staraj się odpoczywać, wysypiać oraz zażywać ruchu na świeżym powietrzu. Czynności te, pozwolą odpocząć organizmowi od codziennych sytuacji oraz poprawią wygląd nie tylko włosów, ale i cery.
Nawilżanie – problem kłującej brody, jest dość uciążliwy dla każdego, zarówno dla osoby zapuszczającej brodę, jak i dla jej najbliższej. Skóra może swędzić, co prowadzi do mechanicznego uszkodzenia skóry, pojawiają się wypryski i podrażnienia. Olejek do brody to kosmetyk, który obowiązkowo musi się znaleźć wśród kosmetyków, każdego brodacza. Olejek jest niezbędny, ponieważ wygładza włosy, głęboko je nawilża. Wpływa również na kondycje skóry pod brodą, która często się łuszczy. Skóra i włosy odpowiednio nawilżone, są mniej podatne na podrażnienia. Broda jest znacznie miększa w dotyku i lepiej się układa. Olejek również zamyka włos, dzięki czemu zapachy z otoczenia nie przenikają w głąb włosa. Skład olejków do brody jest niezwykle bogaty w składniki odżywcze, dlatego z pewnością musisz go koniecznie mieć w swojej kosmetyczce.
Jak zrobić olejek do brody?
To naprawdę proste! Wystarczy kilka składników, aby przygotować własny olejek do pielęgnacji brody.
Potrzebujesz:
• 25 ml oleju jojoba
• 20 ml oleju arganowego
• 15 kropli olejku cedrowego (który jest podstawą w produkcji wód toaletowych dla mężczyzn)
• 15 kropli olejku eukaliptusowego
• Opcjonalnie: olejek miętowy – doskonale sprawdzi się na lato, olejek z drzewa herbacianego lub lemongrasowy, dla osób z wypryskami skórnymi, olejek cytrusowy – jeśli chcesz przełamać zapach olejku nutą cytrusową, polecamy olejek limetkowy lub grejpfrutowy.
• Szklana butelka 50 ml z pipetą lub pompką.
Wszystkie produkty łączymy ze sobą i delikatnie mieszamy w zamkniętej butelce. Produkt gotowy!
Olejek stosuj co drugi dzień, aplikując zarówno na skórę pod włosami, jak i na samą brodę czy wąsy. Efekt jak po wyjściu z salonu barberskiego gwarantowany.
Modelowanie – balsam do brody pozwoli ujarzmić włosy i ułożyć je tak, aby nie przeszkadzały podczas mówienia, czy spożywania posiłków. Wosk do brody natomiast pozwoli nadać kształty, nawet te fantazyjne, jakie sobie życzysz.
Jesteśmy bardzo ciekawi, w jaki sposób radzisz sobie z brodą. Jeśli wypróbujesz nasz olejek do brody, koniecznej daj znać w komentarzu o swoich odczuciach.
Przejdź do sklepu
Zachęcamy do odwiedzenia naszego fanpage’a na Facebooku – bądź na bieżąco z promocjami w internetowym sklepie KEJ!